Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » LG Pişmanlığı!

LG Pişmanlığı!

LG Markası ile yaşadığım sorunları sığdırabildiğim kadar bu videoda toparladım. Fakat yetmedi. Yetmedi derken de insanları sıkboğaz etmemeye çalıştım. Umarım başlıkta belirttiğim gibi LG Markası hakkında düşüncelerimi sizlerle paylaşabilmeyi başarabilmişimdir.

LG İle tanışıklığım aslında ilk olarak cep telefonu ile başladı. LG G3 ve LG G5 modellerini kullandım. G3 Modelinde maalesef anakart sorunu çıktı. Fakat bunu kullanıcı hatası olduğunu söylediler. O zaman emin olamadığım için hatanın benden kaynaklandığını düşünerek telefonu yaptırmaktan vazgeçtim. Çok geçmeden yine LG’nin G5 modelini aldım ama aldığıma alacağıma pişman oldum. Onda da kamera sorunuyla uzun süre uğraştım. Defalarca reset atıldı, ve defalarca verilerim kayboldu. Rehber ve fotoğraf galerim yerle bir oldu. Aradan biraz zaman geçti telefonda farklı markaya geçiş yaptım. Şükür şimdi rahatım. Fakat bir arkadaşımın ısrarı ile almış olduğum LG marka LED TV ‘de aynı akıbetle hurdaya ayrıldı. Ne hikmetse garantisi bittikten kısa süre sonra arıza yaptı. Ön paneldeki üretim hatasından dolayı COF bağlantısı ısı etkisiyle yerinden çıkmış. Takılması ise ultrason veya Xray altında mümkündür gibi bir çözüm sundular. Garantisiz tamir edilecek ve istenirse panel değişimi yapılacağını söylediler. Meğerse ön panel almak çok kötü bir fikirmiş. TV’nin fiyatına denk geldiği için yeni TV almak daha mantıklıymış. Öyle yaptık. Masraf masraf üstüne.

Son olarak LG Buzdolabı ile LG ile olan tüm ilişkilerime son verdim. LG GN H702HLHU ve LG GN H702HQHU kodlu buzdolabını bugünün tarihinden tamı tamına 2 yıl önce aldım ve kullanmaya başladım. Almaz olaydım! Dedirten bu öngörülemez aksiliklerin mimarı LG artık bıktırdı. Tasarım hataları bir kenarda dursun, katalog bilgilendirmesinde yazılı olan ölçülerin hatalı olması, mutfak dolabında revizyon yapmamıza ve ek masrafa sebep oldu. Showroom’da sergilenen ürünlerin alt kısımlarında meğerse arka taban kısmında özel yükseltme varmış. Nereden bileceksiniz LG’nin böyle bir hileye başvuracağını? Kimse bilemez. Zaten sizin için buzdolabını 360 derece görebileceğiniz bir açıyı sunmuyorlar.

LG GN H702HLHU ve LG GN H702HQHU Kod numaralı buzdolabının eksiklerini sayayım

  • Buzdolabının alt arka tekerlekleri sabit ve yarlanamıyor.
  • Buzdolabının ön kısmındaki ayakları sonuna kadar kısaltılsa bile arka tekerleklerden yüksekte kalıyor.
  • Ön kısmı yüksek arka kısmı alçak olduğu için buzdolabının içine yanlışlıkla sıvı dökülürse, buzdolabının arka ızgaralarından buzdolabının elektrikli iç bölümüne akıyor.
  • Bu durum pis kokuya sebep oluyor ve giderilemiyor.
  • Buzdolabının Smart Diagnosis özelliği tamamen görsel bir özellik. Bir işe yaramıyor. 20’den fazla Smart Diagnosis kullanarak yaptığım test ve ihbar sonuçsuz kaldı. Dönüş bile yapmadılar.
  • Buzdolabının tuş kilidi aktif etmeme rağmen değişen sürelerde kendi kendine iptal oluyor.
  • WiFi özelliği artık çalışmıyor.

Bu saydığım sebeplerle ilgili yetkili servise başvurdum. Önce garantinin bittiğini, ücretli destek verebileceklerini söylediler. Sonra avukata sordum ve garanti belgesinde 3 yıl ayrıca yerek satış garantisi ile birlikte toplam 6 yıl garantisi olan buzdolabım olduğunu söylediğimde ise verilen yanıt “Aaaa evet garantisi henüz bitmemiş” dedikten sonra gelen servisin buzdolabının içindeki bir parçanın arızalı olduğunu ve bu parçayı benim bozduğumu, bunu değiştireceklerini ve ücretini benden tahsil edeceklerini söylediklerinde, artık isyan ettirdiler. Adamları evimden münakaşa ederek çıkarmak zorunda kaldım. Ne kadar kötü bir durum olduğunu bilemezsiniz. Umarım bunu ailenizin yanında siz de yaşamazsınız.

Kısaca benim LG markası ile defalarca yaptığım alışverişler fiyasko ile sonuçlandı. Bir daha asla LG marka bir ürün almamaya karar verdim. Siz de LG almayı düşünüyorsanız, bu yazıyı okumadan karar vermeyin derim. İşte bu konu ile ilgili hazırladığım video! İyi seyirler.