Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » LGS Sınavı ne zaman yapılacak?

LGS Sınavı ne zaman yapılacak?

Sosyal medyada paylaş!

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınav tarihi belli oldu. MEB’in almış olduğu Covid-19 Tedbirleri kapsamında ve yapılan düzenlemeler neticesinde LGS sınavı 2020-2021 Eğitim öğretim döneminde Ortaokul dan mezun olacak 8. Sınıf öğrencileri için 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacaktır.

Buna göre; Fen liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu Teknik Programları ve Özel Program ve Proje uygulayan ortaöğretim kurumlarına, kontenjanları ölçüsünde öğrenci alacak okullara kayıt yaptırabilmek için; Öğrencinin merkezi sınav uygulamasına katılması gerekmektedir.

Sınava giriş için ek bir başvuruya gerek kalmayacaktır. Buna göre sınav başvuruları 5 Nisan 2021 – 14 Nisan 2021 Tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecektir. Otomatik olarak yapılacak olan sınav kayıt işlemi Ortaokul 8. Sınıfta okumakta olan tüm öğrenciler için gerçekleştirilecektir. 6 Haziran 2021’de yapılacak sınava katılmak için öğrenciler sınava girebileceklerdir.

Sınava giriş belgesi fotoğraflı olarak 27 Mayıs 2021 ‘den itibaren (e-Okul uygulaması) Veli Bilgilendirme Sistemi’nde duyurulacaktır. Ortaokul müdürleri 27 Mayıs 2021’den itibaren öğrencinin sınav giriş belgelerini mühürlü olarak öğrencilere verecektir veya dağıtımını sağlayacaktır.

Diğer tüm detaylar için MEB bilgilendirme kılavuzunu okuyabilirsiniz. http://meb.gov.tr/2021-lgs-kilavuzu-yayimlandi/haber/22934/tr

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!