Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Rezervuar iç takımı nasıl değiştirilir?

Rezervuar iç takımı nasıl değiştirilir?

Sosyal medyada paylaş!

Bu bilgi notumuzda, alafranga tuvaletlerde bulunan rezervuar iç takımının nasıl değiştirebileceğinizi anlattım. Öyle bir an geliyor ki, ya çok ses çıkarıyor yada su kaçırıyor. Genellikle kullanım ömrünü tamamlayan rezervuar iç takımı mekanizması set olarak değiştirilir. Bazı durumlarda tamiri de mümkündür. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte daha tasarruflu ürünler piyasaya sürülmüştür.

Aslında bu konuyu gözünüzde fazla büyütmemenizi tavsiye ederim. Sakin biçimde evde olduğunuz bir gün için plan yapın. Öncesinde ise yeni rezervuar iç takımını sipariş edin ve gerekli el aletlerini hazır bulundurun. Biraz mide bulandırıcı olabilir. Bu sebeple temizlik ürünleri, eldiven ve maske de bulundurmayı lütfen ihmal etmeyin.

Dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Bunlar;

  1. Rezervuar iç takımının parçaları sert plastiktir. Kolay kolay esnemez fakat kırılabilir. Bu sebeple fazla zorlamadan montaj yapmalısınız.
  2. Rezervuar genellikle seramik olur. (Plastik olanlarda vardır) Bu sebeple montaj sırasında sert dokunuşlardan uzak durmanızı öneririm. Kaş yapalım derken göz çıkarmayın.
  3. Su bağlantı noktaları genellikle plastiktir. Sızdırmazlık elemanları ise genellikle kauçuk malzemeden yapılmıştır. Su bağlantılarını sıkılarken fazla zorlamanıza gerek yok.
  4. Elbette temiz su girişi vanasını mutlaka kapatın. Çok az kişi soğuk duşu sever.
  5. İşe başlama vakti!

Videomuzda rezervuar iç takımının nasıl değiştirildiğine dair videomuzu hazırladık. Bu nedenle gözden kaçırmadan tüm detayları ile izlemenizi tavsiye ederim. Fakat videoyu lütfen Youtube üzerinden izleyiniz ve Bilgi Sebili Youtube kanalına abone olun! Şimdiden kolay gelsin.

Video için : https://youtu.be/5Av5WP60b78

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!