Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Android cep telefonunda duvar kağıdı nasıl değiştirilir?

Android cep telefonunda duvar kağıdı nasıl değiştirilir?

Sosyal medyada paylaş!

Android cep telefonu kullanıyorsunuz ve duvar kağıdını değiştirmek istiyorsanız, aşağıdaki yolu izleyerek cep telefonunuzun duvar kağıdını değiştirebilirsiniz. Hemen başlayalım;

Önce Android telefonun Ayarlar menüsüne giriş yapın! Daha sonra Ayarlar bölümünden, “Duvar Kağıdı” menüsüne giriş yapın.

Daha sonra açılan pencerede mevcut duvar kağıdınız (Ana sayfa) sağda görünendir. Soldaki ise kilit ekranı duvar kağıdınızı gösterir. Aşağıda görüldüğü gibi Duvar Kağıtlarım, Galeri, Duvar Kağıdı Servisleri ve Daha Fazla Duvar kağıdı seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz. Bu anlatımda telefonumuzun galerisinde bulunan bir fotoğrafı duvar kağıdı yapmayı anlatıyoruz. Siz dilediğinizi seçebilirsiniz. Biz Galeri’yi seçip devam ediyoruz.

Buradan, telefonumuzun galerisinde bulunan fotoğraflar listelenir. Bu listeden istediğimiz bir fotoğrafı seçebiliriz. Galeriden bir fotoğraf seçtikten sonra devam ediyoruz.

Burada bize soru soruyor, Galeriden seçtiğimiz fotoğrafı Ana Sayfa mı? Kilit ekranı mı? Yoksa her ikisine de uygulayıp uygulamak istemediğimizi belirtmemizi istiyor. Burada seçim size kalmış. Biz sadece Ana sayfa ekranına bu fotoğrafı uygulayacağız. Bu sebeple Ana sayfa ekranı seçeneğine dokunuyoruz.

Bize bu fotoğrafın ekrana uygulandığında nasıl görüneceği hakkında bir ön izleme gösteriyor. Her şey tamamsa Ana ekranda ayarla seçeneğine dokunuyoruz.

Ve işlem tamam. İster < Duvar kağıdı butonuna dokunarak geri gidebilir ve cep telefonunun diğer ayarlarını da yapabilir, yada direkt çıkış yapabilirsiniz.

İşlem tamam. İşte yeni duvar kağıdımız, Android Cep Telefonumuzun Ana Ekranına uygulanmış oldu. Lütfen bu konuya yorum yazmayı unutmayınız.