Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Marketler hangi saatlerde açık?

Marketler hangi saatlerde açık?

Marketler hangi saatlerde açık

Covid-19 Salgınından korunmak için sokağa çıkma yasakları uygulanan Türkiye genelinde hafta içi yani Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sabah saat 05:00 ile akşam 19:00 arası sokağa çıkmak serbest. Hafta sonu, yani Cumartesi ve Pazar günleri ise sokağa çıkmak yasak.

Hafta içi bakkal, market, süpermarket, hipermarket, grosmarket, kuruyemişçi, kasap gibi işletmeler sabah saat 07:00 ile akşam 18:00 saatleri arasında açık olacak. Hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri ise sabah saat 10:00 ile akşam 17:00 saatleri arasında açık olacak.

Zincir marketler için hafta içi (Pazartesi’den Cuma’ya) açılış saati 10:00 olarak düzenlenmiştir. Zincir marketlerin kapanış saati ise diğer market grupları ile aynıdır. Yani akşam saat 18:00’de kapanacaktır.

Hafta içi 20 yaş altı ve 65 yaş üstü toplu ulaşımı kullanamayacak. Hafta sonu ise sokağa çıkmaları yasaklanmıştır. Hafta içi 20 ile 64 yaş arasında olan vatandaşlar toplu ulaşımı kullanabileceklerdir. Kronik hastalığı olan vatandaşların ise alınan tedbirlere uygun davranmaları gerekmektedir.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!