Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Dolap kapağı menteşe ayarı nasıl yapılır?

Dolap kapağı menteşe ayarı nasıl yapılır?

Sosyal medyada paylaş!

Mobilya dolaplarının yaylı mekanizmalı çelik menteşeleri ilk günkü ayarını ve performansını kaybetmiş olabilir. Üzülmeyin bunun bir çözümü var. Bazen kapaklardan gelen gıcırtı sesler, bazen kapakların üst üste binmesi gibi sorunlar oluşabilir. Hele ki üst kapak, altındaki çekmecenin açılmasına izin vermiyorsa işler daha da karışık hal alabilir.

Bu olumsuz durumu çözmek için sizlere kısa bir yardım videosu hazırladık. Bu videoyu izleyerek mobilya dolabınızın menteşe ayarlarını kolayca yapabilirsiniz. Bu linke tıklayarak https://youtu.be/yy9KY9_rdLk Youtube Bilgi Sebili kanalımızdan izleyebilirsiniz. Eğer bu konuyla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen aşağıdaki yorum bölümüne yazmayı unutmayın.

Mobilyaların kapaklı bölmelerinde genellikle aynı tip menteşeler kullanılır. Bunların bir kısmında bir adet, bazılarında ise iki adet ayarlama vidası bulunur. Vidalardan ilki menteşeyi ileri ve geri hareket ettirmek için kullanılır. Diğeri ise gerdirme yaparak, kapağın ana merkezden uzaklaşmasını yahut yakınlaşmasını sağlar. Böylece dolap kapağının menteşe ayarı yapılmış olur.

Bu menteşeler genellikle yağlama yada temizlik gibi bakıma ihtiyaç duymazlar. Onların sağlam biçimde kullanılmasını sağlamak için dikey eksende yük bindirmekten kaçınmanız yeterli olacaktır. Böylece uzun yıllar kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Videonun linkini tekrar veriyorum https://youtu.be/yy9KY9_rdLk ve tabii ki Youtube Bilgi Sebili kanalımıza abone olmayı lütfen unutmayınız. Sağlıklı günler dileriz.