Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Petek vanasından su damlıyordu tamir ettik!

Petek vanasından su damlıyordu tamir ettik!

Sosyal medyada paylaş!

Eyvah! Şimdi ne olacak? Kaloriferden su damlıyor! Acaba kalorifer delindi mi? Tamir edilir mi? Telaşa gerek yok. Üzülmeyin. Birkaç dakika zaman ayırın, koltuğunuza oturun ve arkanıza yaslanıp sakin biçimde anlatacaklarıma odaklanın.

Kalorifer olabilir adına radyatör de diyor olabilirsiniz. Yada kombi peteği de diyor olabilirsiniz. Aslında bu isimlerin tamamı bizi soğuk kış aylarında üşümekten koruyor. Uzun yıllar kullandıktan sora, örneğin 5-6 yılı tamamlayan kalorifer petekleri ve bu tesisatta bulunan vanalar, dirsekler gibi bağlantı elemanları zamanla deforme olup su sızdırmaya başlıyor.

Burada sizlerle kalorifer (kombi peteği) vanasından sızan suyun nasıl durdurulacağını ve bu işlem için gerekli olan el aletlerini paylaşmaya çalışacağım. Umarım işinize yarar. Ve tesisatınıza kendi ellerinizle müdahale edip sorunu en ekonomik yöntemlerle çözersiniz.

Ben sizlere Bilgi Sebili Youtube kanalımda banyoda bulunan havlupan (Havlu ısıtıcı) vanasının nasıl değiştirildiğini anlattım. Yani benim başıma gelen olay şu : Havlupan vanasından sürekli su kaçırdığı için, maalesef kombinin su basıncı sürekli azalmaktaydı. Bir süre sonra kombi düşük basınçtan dolayı çalışmayı durduruyordu. Eğer bu gecenin geç saatlerine denk gelirse, maalesef soğuk bir gece geçirmemize neden oluyordu. Peki tamam sözü daha fazla uzatmayalım. Bu linke tıklayarak sizler için hazırladığım videoyu izleyerek onarımı yapabilirsiniz. https://youtu.be/ZcE7g3sknJA Lütfen Bilgi Sebili Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayınız. Sağlıklı günler dileriz.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!