Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Yeni Audi Q2 Özellikleri nelerdir?

Yeni Audi Q2 Özellikleri nelerdir?

Audi; Otomotiv sektörünün devlerinden biri olduğunu her tasarımında gözler önüne seriyor. 2017 Yılından bu yana Q Serisi satışta. Bu serinin en küçük üyesi Audi Q2 Makyajlanan dış görüntüsü ve donanımsal özellikleriyle, yeni sahipleriyle buluşmaya hazır.

Yeni Audi Q2, dış görünüş olarak hemen fark edilen Matrix Led Farlarla dikkat çekiyor. Yolculuk güvenliğini artıran yeni sürüş asistanı ile yolcuların güvenliğini önceliyor.

Peki yeni Audi Q2’nin diğer özellikleri neler? Audi Q2 Advanced ve Audi Q2 S-Line olarak 2 dekor paketiyle Türkiye’de satışta. Audi Q2 er iki dekor paketinde de 35 TFSI S Tronic (1498cc) 1.5L 150HP (110kW) Benzinli motor bulunmakta. 250nM Tork üreten bu motor ile Audi Q2 218km/h maksimum hıza ulaşabiliyor ve 0’dan 100′ 8,5 Saniyede çıkabiliyor.

Audi Q2’nin ağırlığı 1,4 Ton, bagajı koltuklar dik 405 litre, koltuklar yatık 1050 Litredir. Benzin deposu ise 50 Litre kapasitededir. Yakıt tüketimi şehir içinde 6L/100km, şehirler arası 4.7L/100km, karma yakıt tüketimi ise 5.2L/100km’dir.

Audi Q2’nin koltuk döşemeleri standart deridir fakat, spor deri, spor kumaş, nappa deri ve mikro fiber kumaş koltuklar opsiyonel olarak sunulmaktadır. Üç kollu triptronic çok fonksiyonlu direksiyon simidi deri kaplamadır. Ambians aydınlatma paketi de bulunmaktadır. Elektrikli katlanabilir ısıtmalı aynalar, Elektrokrom iç dikiz aynası, akıllı anahtar sistemi, ön kolçak, elektrikli açılıp kapatılabilen bagaj kapağı, ısı yalıtımlı camlar, manuel yükseklik ayarlı koltuklar, delux otomatik klima ve koltuk ısıtma gibi farklı özellikleri de bulunmakta.

12.3 inch dokunmatik multimedia ve navigasyon ekranı, Audi müzik arayüzü, Apple ve Android bağlantı, Bluetooth, 8 Hoparlör, MMI Radio Plus özellikleri bulunmasının yanı sıra, Güvenlik ve sürüş desteği olarak park asistanı bulunmaktadır. Audi Pre sense basic & Side assist özelliği sayesinde kalabalık trafikte arkadan gelen araçlar ikili radar tarama sistemi ile tespit edilip, şerit değiştirildiğinde çarpışma riski otomatik olarak analiz edilerek uyarı sürücüye verilir. Bu ve buna benzer birçok özelliği ile Audi Q2 Yeni sahipleri bekliyor!

Audi Q2 Anahtar teslim başlangıç fiyatları ne kadar? (Nisan 2021’den itibaren)

Q2 35 Turbo FSI 150 hp Advanced S tronic PI. : 505.611₺

Q2 35 Turbo FSI 150 hp S line S tronic PI. : 528.763₺

Yukarıda belirtilen fiyatlar, bayilere ve eklenecek donanım özelliklerine farklılık gösterebilir