Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Üç Fonksiyonlu Su Tasarruf Başlığı Montajı ve İnceleme

Üç Fonksiyonlu Su Tasarruf Başlığı Montajı ve İnceleme

Sosyal medyada paylaş!

Su tasarruf başlığı Şok Market’lerde satışa çıkan bir ürün. Aslında nalbul ve züccaciye dükkanlarında da satılmakta. Hatta internet üzerinde sanal marketlerde de satışı yapılmakta. İnternette bu ürünü ararken şu kelimeleri kullanabilirsiniz.

  • Su tasarruf başlığı
  • Tasarruflu oynar lavabo batarya başlığı
  • Su tasarruf aparatı
  • Tasarruflu musluk başlığı
  • Tasarruflu batarya başlığı
  • Su tasarruflu batarya başlığı

Şeklinde aramalar yaparak, değişik şekil ve ebatlarda, değişik fonksiyonları olan 1 veya 1’den fazla özelliğe sahip onlarca üründen birini tercih edebilirsiniz. Bu ürünü kullanmaktaki asıl amaç suyun akış hızını yükselterek, akış hacmini daraltmak. Böylece evlerde kullandığımız suyun israf olmasının önüne geçmiş oluruz.

Bu ürünlerin çalışma mantığı şöyledir, musluğu açtığımızda akan suyun musluktan çıkarken önünde engel olmadığı için serbest ve çok miktarda akar. Siz her ne kadar musluğu az açsanız da, yine de istenildiği gibi kullanmakta mümkün olmaz. Fakat su tasarruf aparatı musluk ucuna takıldığında, bu aparatın üzerinde bulunan kılcal delikler sayesinde, su birçok kılcal delikten daha zor çıkacağı için hem çıkış şiddeti artacak hem de akışta, litre bazında daha az su harcayacaktır. Yani suyun debisi düşecektir. Elbette tek yararı bu da değil. Bir diğer faydası ise, tesisattan gelen çamur, taş, toprak yada büyük materyallerin filtrelenmesini sağlayacaktır. Böylece daha temiz su kullanma şansınız olacaktır. Biz bununla ilgili bir video hazırladık. İşte Youtube Linki : https://youtu.be/gErqQLnCxHg bu linke tıklayıp Youtube Bilgi Sebili kanalımız üzerinden izleyebilirsiniz.

Suyumuza sahip çıkalım. Boşa akıtıp israf olmasını engelleyelim. Bu israfı engellemek biz insanların elinde. Çünkü eskisi gibi temiz su kaynaklarına ulaşmak kolay değil. Bu konuyla ilgili düşüncelerini aşağıdaki kısımda bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!