Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Rüyada banka görmek

Rüyada banka görmek

Sosyal medyada paylaş!

Rüyada banka görmek, maddi kayıp anlamına gelir. Çünkü bankalar aslında tefecidir. Tefeci ise kendi payını almadan size pay vermez.

Eğer bankanın kasasını rüyanızda gördüyseniz ve o kasanın içi parayla doluysa o zaman bu rüyayı hayra yorabiliriz. Çünkü kasasında demet demet paralarla görülen rüyalar ise, çok ciddi manada zenginlik işaretidir.

Banka rüyaları aynı zamanda resmi kurum anlamına yahut devlet anlamına da gelir. Bu tür rüyalarda bankanın gündüz görülmesi hayırlıdır. Yani aydınlık ve temiz bir banka görmek; Yaptığınız ticaretle ilgili sorun yaşamayacağınız anlamına gelir.

Bazen banka rüyaları, geçici maddi sıkıntılara işaret eder. Yani borç alınacak bir yer veya kişiyi temsil eder. Ardından çekilecek ödeme sıkıntılarını işaret eder.

Geçici rahatlamayı sağlayan banka veya tefecinin, borç tahsilatında acele etmesi ve zor durumda bırakması muhtemel olan bu durumlarda, banka rüyaları çoğunlukla iyi sayılmaz.

Manevi anlamda ise, tefeciden faizle borç almak yada faizle borç vermek haram olduğu için; Rüyada görünen finans kurumları bu nedenle hayra yorulmaz.

Rüyanızda anahtar gördüyseniz; Rüyanızın ne anlama geldiğini öğrenmek için Bilgi Sebili’inde anlamına buraya tıklayarak bakabilirsiniz.