Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Rüyada altın görmek

Rüyada altın görmek

Sosyal medyada paylaş!

Rüyada altın görmek maddi zenginliğe erişileceğine işaret eder. Altın; devlet dairesine işe girmeye çalışan için devlet memurluğuna işarettir.

Bekar birinin altın görmesi ise hayırlı kısmet bulmaya işaret eder. Rüyasında altın gören maddi olarak bulunduğu zor durumdan kısa sürede kurtulacak ve zenginliğe kavuşacak, ticarete atılıp bol kazanç sağlayacaktır. Altın aynı zamanda, çok istenilen bir şeyin artık gerçekleşeceğine işarettir.

Altın rüyaları çevreden görülecek yardıma yorulabilir. Çünkü altın değerli bir madendir. Bu sebeple çok eski zamanlarda bile, ticarette, alışverişte kullanılmıştır. Banka kredileri henüz yokken; İnsanlar birbirlerine yardım etmek için ellerinde bulunan altınları borç olarak verirdi. Altın rüyaları bu nedenle çevreden görülecek yardım olarak ta anlam kazanmaktadır.

Olumsuz olarak; Rüyasında elinde bulunan altınları eritmek, o altını ziyan etmek, altını eritiğ toprağa veya denize dökerek ziyan etmek ise maddi zarar göreceğine işarettir. Rüyada altını eritmek, kötülük yapacak zalim birine de işaret eder.

Eğer rüyada altın para görüldüyse, bu durum rüyayı gören kişi hakkında dedikodu yapıldığına işaret eder. Altın ve gümüş madenlerinin karışımından yapılmış para görmek ise, hastanın şifa bulacağına işaret eder. Yani altın para rüyaları iki şekilde tabir edilir.

Rüyada yerden altın toplamak ise malın çoğalacağına, refahın artacağına, işlerin düzene gireceğine ve huzurlu bir hayata işaret eder. Yerden toplanan altının sayısı ne kadar çok ise bunlar o kadar hızlı ve çok olacak demektir. Sağlıklı bir yaşama, dedikodudan uzak huzurlu bir hayata işaret eder. Rüyada altın ve gümüş gibi değerli madenlerden bulduğunu görmek, dünya malının artacağına, servetin çoğalacağına, maddi yönden sıkıntıların son bulacağına işarettir.

Rüyada altın kırıntısı, altın tozu, altın cevheri görmek ise hayırlı dostlara, samimi arkadaşlara, hayırlı evlatlara, sadık namuslu ve iffetli bir erkek veya kadına işaret eder. Eğer rüyayı gören erkek bekar ise edepli ve namuslu bir kız ile evleneceğine işarettir. Eğer altın kırıntısı, tozu veya cevheri gören kişi bekar bir kadın veya bekar bir kız ise, özü sözü bir, dürüst, mert, cömert bir eşe işaret eder.

Rüyasında altın tarak, altın bardak, altın sürahi gören erkek için evli bile olsa yeni bir kadın veya kadınlara yahut kızlara işarettir. Bu kadın veya kızlar ise uzun boylu, uzun saçlı, kuvvetli, büyük ve süt dolu memeleri olan, emzirdikleri çocuklarının hastalanmadığı ve vücut hatlarının kavisli olduğu kadınlara işarettir. Özellikle rüyada altın sürahinin parlaklığı ve uzunluğu, evli-bekar erkek için kadının güzelliğini ifade eder ve karşısına çıkacak kısmetin güzelliğini belirtir.

Rüyasında altın dibek veya altın dibek tokmağı gören kadın ise karşısına bir erkek çıkacağını ve onunla güçlü bağ kuracağını, ondan çocuk doğurmak için arzu edeceğini ifade eder. Lübnanlı Râmi’ye göre rüyasında altından yapılmış tokmak, altın keser, altın balta, altın kürek ve altın kazma gibi eşyalar gören kadının karşısına çıkacak olan bir erkeğin, çok yakışıklı ve kuvvetli olacağına işaret eder. Râmi’ye göre; bu eşyaların parlaklığı ve uzunluğu, o kadın için doyurucu uzuvlara işarettir. Birçok kadının arzuladığı, çalışkan, avcı, uzun boylu, kuvvetli, sadık ve dürüst erkeğe rastlayacakları anlamına gelir. Lübnanlı Râmi’ye göre; Eğer rüyada bu eşyalardan bir kadın 2 adet görürse, 2 erkeğe işaret eder. Fakat rüyada görülen 2 den fazla altından yapılmış tokmak, altın keser, altın balta, altın kürek ve altın kazma gibi eşyalar görmek sadece 1 erkek olarak yorumlanır.

Rüyada altın görmek genel anlamıyla iyi olarak yorumlanır. Bazı yorumculara göre rüyada altın görmek olumsuz olarak değerlendirilse de; İyiye yorumlanmalıdır. Rüyanın nasıl görüldüğü ile ilgili olarak anlamı değişir. Örneğin; hamile bir kadın rüyasında altın takı yada külçe altın gibi şeyler görürse; Hamile kadının doğuracağı bebeğin cinsiyetinin kız olacağına işarettir.

Bir iş insanı rüyasında altın aldığını gördüyse; Yeni yaptığı yada yakın zamanda yapacağı iş sözleşmelerinde çok yüksek kar elde edeceğini ifade eder. Bir öğrenci rüyasında altın takılar veya altından yapılmış bir eşya görürse; Öğrencinin eğitim hayatında çok başarılı olacağını ifade eder.

Hastalıklara yakalanmış bir insan; Rüyasında altın görürse kısa sürede tekrar sağlığına kavuşacağı anlamına gelir. Öyle ki; O ölümcül bir hastalığın pençesindeydi. Ona rüyasında bir müjde geldi. Ayaklarının altına serilmiş altınların üzerinde yürüyordu. Büyük bir gölün kenarına geldiğinde ise balık yakalayıp yemek istedi. Gölden çıkardığı her balık altındandı. Rüyadan uyandığında ise o hastanın içinde huzur vardı. Söz konusu hasta kişi bu rüyayı gördükten kısa süre sonra ölümcül hastalıktan kurtularak; sağlıklı yaşantısına devam etti.

Yaşlı bir insan rüyasında altın görürse; bu altın o kişinin yaşlılık döneminin çok huzurlu geçeceğini ifade eder. Yeni doğum yapmış bir kadın; Rüyasında altın görürse, doğurduğu çocuğun hayırlı evlat olacağına işarettir. İşlerinde zorluk yaşayan bir erkek rüyasında altın görürse, kısa süre sonra işlerinin yoluna gireceğinin müjdesini almıştır. Rüyada görülen altın, eğer bir heykel biçimindeyse, rüyayı gören kişi için dini açıdan sakıncalı durumlar söz konusu olabilir. Zira rüyada görülen altın heykelin anlamı putlara işaret eder ki; Rüyayı gören kişinin mürtet olmasına neden olabilecek hususlar meydana gelebilir.

Eğer bir tüccar rüyasında altın dağıttığını görüyorsa, o yıl satacağı ürünlerden fazla kar edemeyeceği anlamına gelir. Aslında rüyada başkasına altın vermek, ekmeği ve aşı paylaşmak anlamını taşısa de bu durum tüccar için aynı şekilde yorumlanmaz. Rüyada altın dağıttığını gören kimse, yardımsever bir insan olacaktır. Hem maddi hem de manevi yönden insanlara yardımlarda bulunup, sevaplarının artmasına ve hayırlı bir kul olmasına vesile olacak işlere yöneleceği anlamına gelir.

Kısır kadın yada kısır erkek, rüyasında altın görürse, artık bebek sahibi olacağı müjdelenmiş demektir. Yakın dönemde; Çok istediği bebeğe kavuşacakları anlamına gelir. Rüyada altın eritmek, dinen sakıncalı işler yapmaya işarettir. Rüyasında altın eriten kadın; başka bir erkeğe şehvet duyacağına işarettir. Eğer rüyayı gören kadın, altını eriterek, bir kalıba döktüğünü ve altına şekil verdiğini görüyorsa; En şehvetli duygularını, arzularını gerçekleştirmek üzere olduğunu işaret eder. Şayet bu kadın evli ise kocasını aldatacağına, eğer bakire bir kız ise bekaretini nikahsız olarak bir erkeğe vereceğine işaret eder.

Bir erkeğin, bir pot içerisinde altın eritmesi ve o eritilmiş altından bir silah yapması ise; Yaşadığı ülkenin hükümdarının yapacağı hatalardan dolayı ülkenin sıkıntılara düşeceğine işaret eder. Bunun neticesinde savaş çıkacağına ve çok kan döküleceğine işarettir. Yani eritilmiş altından yapılan silah hayra yorulmaz. Fakat erkeğin rüyasında erittiği altından yararlı bir eşya yaptığını görmesi; yaşadığı ülkede hayırlı evlat olacağına işarettir. İyi bir nefer olup ülkesine yararlı işler yapacaktır. özellikle rüyada altını eriten erkeğin, eritilmiş altın ile büyük bir terazi yaptığını görmesinin anlamı çok yücedir. Bu kişi o vilayette adaleti sağlayan kişi olacaktır. Ve bu kişinin hükmü adil olarak uzun yıllar sürecektir.

Rüyalarda asıl öğe ne olursa olsun; Yapacağınız yorum her zaman olumlu olsun. Çünkü rüyaların bir çekim alanı vardır. Sizin ruhunuza açılan pencerenin karanlık bir zindana mı? Yoksa yemyeşil bir vadiye mi açılmasını arzu ederdiniz? Burada tercih size ait. Eğer olumsuz yorumlarsanız; Bilin ki rüyanız iyi bile olsa olumsuza dönecektir. Bu tılsımın olumlu yanını kullanın.