Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Rüyada altın görmek

Rüyada altın görmek

Sosyal medyada paylaş!

Rüyada altın görmek maddi zenginliğe erişileceğine işaret eder. Altın; devlet dairesine işe girmeye çalışan için devlet memurluğuna işarettir.

Bekar birinin altın görmesi ise hayırlı kısmet bulmaya işaret eder. Rüyasında altın gören maddi olarak bulunduğu zor durumdan kısa sürede kurtulacak ve zenginliğe kavuşacak, ticarete atılıp bol kazanç sağlayacaktır. Altın aynı zamanda, çok istenilen bir şeyin artık gerçekleşeceğine işarettir.

Altın rüyaları çevreden görülecek yardıma yorulabilir. Çünkü altın değerli bir madendir. Bu sebeple çok eski zamanlarda bile, ticarette, alışverişte kullanılmıştır. Banka kredileri henüz yokken; İnsanlar birbirlerine yardım etmek için ellerinde bulunan altınları borç olarak verirdi. Altın rüyaları bu nedenle çevreden görülecek yardım olarak ta anlam kazanmaktadır.

Olumsuz olarak; Rüyasında elinde bulunan altınları eritmek, o altını ziyan etmek, altını eritiğ toprağa veya denize dökerek ziyan etmek ise maddi zarar göreceğine işarettir. Rüyada altını eritmek, kötülük yapacak zalim birine de işaret eder.

Eğer rüyada altın para görüldüyse, bu durum rüyayı gören kişi hakkında dedikodu yapıldığına işaret eder. Altın ve gümüş madenlerinin karışımından yapılmış para görmek ise, hastanın şifa bulacağına işaret eder. Yani altın para rüyaları iki şekilde tabir edilir.

Rüyada yerden altın toplamak ise malın çoğalacağına, refahın artacağına, işlerin düzene gireceğine ve huzurlu bir hayata işaret eder. Yerden toplanan altının sayısı ne kadar çok ise bunlar o kadar hızlı ve çok olacak demektir. Sağlıklı bir yaşama, dedikodudan uzak huzurlu bir hayata işaret eder. Rüyada altın ve gümüş gibi değerli madenlerden bulduğunu görmek, dünya malının artacağına, servetin çoğalacağına, maddi yönden sıkıntıların son bulacağına işarettir.

Rüyada altın kırıntısı, altın tozu, altın cevheri görmek ise hayırlı dostlara, samimi arkadaşlara, hayırlı evlatlara, sadık namuslu ve iffetli bir erkek veya kadına işaret eder. Eğer rüyayı gören erkek bekar ise edepli ve namuslu bir kız ile evleneceğine işarettir. Eğer altın kırıntısı, tozu veya cevheri gören kişi bekar bir kadın veya bekar bir kız ise, özü sözü bir, dürüst, mert, cömert bir eşe işaret eder.

Rüyasında altın tarak, altın bardak, altın sürahi gören erkek için evli bile olsa yeni bir kadın veya kadınlara yahut kızlara işarettir. Bu kadın veya kızlar ise uzun boylu, uzun saçlı, kuvvetli, büyük ve süt dolu memeleri olan, emzirdikleri çocuklarının hastalanmadığı ve vücut hatlarının kavisli olduğu kadınlara işarettir. Özellikle rüyada altın sürahinin parlaklığı ve uzunluğu, evli-bekar erkek için kadının güzelliğini ifade eder ve karşısına çıkacak kısmetin güzelliğini belirtir.

Rüyasında altın dibek veya altın dibek tokmağı gören kadın ise karşısına bir erkek çıkacağını ve onunla güçlü bağ kuracağını, ondan çocuk doğurmak için arzu edeceğini ifade eder. Lübnanlı Râmi’ye göre rüyasında altından yapılmış tokmak, altın keser, altın balta, altın kürek ve altın kazma gibi eşyalar gören kadının karşısına çıkacak olan bir erkeğin, çok yakışıklı ve kuvvetli olacağına işaret eder. Râmi’ye göre; bu eşyaların parlaklığı ve uzunluğu, o kadın için doyurucu uzuvlara işarettir. Birçok kadının arzuladığı, çalışkan, avcı, uzun boylu, kuvvetli, sadık ve dürüst erkeğe rastlayacakları anlamına gelir. Lübnanlı Râmi’ye göre; Eğer rüyada bu eşyalardan bir kadın 2 adet görürse, 2 erkeğe işaret eder. Fakat rüyada görülen 2 den fazla altından yapılmış tokmak, altın keser, altın balta, altın kürek ve altın kazma gibi eşyalar görmek sadece 1 erkek olarak yorumlanır.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!