Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Rüyada Balık Görmek

Rüyada Balık Görmek

Sosyal medyada paylaş!

Rüyada balık görmek iyidir. Çünkü balık bol kazanç ve bol yiyecek, içecek anlamına gelir. Çok sayıda yani sürü halinde balık görülen rüyaların anlamı mal ve paraya işarettir.

Bazı tabircilere göre küçük balık üzüntü anlamına gelir ama bu rüya yine de balık rüyası olduğu için, büyüklük yada küçüklük kavramı değişir. Örneğin hamsi balığı, levrek balığına göre küçük olabilir ama levrek te yunur balığına göre küçüktür. Yunus balığı da balinaya göre küçüktür. Yani şöyle denilebilir, balık görülen rüyalar hayırlı ve güzel rüyalardır.

Rüyada, sofrada bulunan balık; Yani yemek için hazırlanmış ve tabak içerisinde önünüzde duran balık ise, hayırlı ve güzel işler için seyahate çıkılacağına işaret eder. Örneğin, bekar bir erkeğe kız istemeye, bir yoksulu doyuracağına, yeni bir kariyer hayatına başlamaya veya eğitim-öğretim için seyahate işaret eder.

Balık yediğini görmek (kızarmış yada buğulama) mutluluk, huzur, mal, mülk, aileye katılacak yeni bir bebek anlamına gelir. Canlı bir balığı yediğini görmek ise daha güzeldir. Bol kazanca ve bol rızka çabucak ulaşılacağını gösterir.

Kendi avladığı balığı yediğini gören kimse ise, sevinç ve mutluluğa erişeceğine işaret eden rüyayı görmüş anlamına gelir. Gökyüzünden pişmiş balığın kendisine geldiğini gören kişi, ettiği duaların kabul olacağı ile müjdelenmiş demektir. Ayrıca şanının yükseleceğine ve düşmana karşı zafer kazanacağına işarettir. Rüyada Balık almak, rüyada balık satmak, rüyada balık ticareti yapmak gibi unsurları görmekte, bekar için evliliğe, bir aile için bol kazanca, kolay elde edilebilecek mal anlamına da gelmektedir. Kısaca balık görülen rüyalar hayırlı rüyalardır.