Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Arama bekletme nasıl aktif edilir?

Arama bekletme nasıl aktif edilir?

Cep telefonları hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıran cihazlardır. Buna şüphe yok. Bu küçük cihazların birde özelliklerini kullanmak için gerekli olan kodlar veya yöntemler var.

Sizlere bu yazımızda; cep telefonu GSM hattımızdan bir telefon görüşmesi yaparken, gelen 2. çağrıyı mevcut konuşma devam ederken; Cep telefonumuzun arka fondan sinyal vermesini sağlamak ve 2. çağrının kime ait olduğunu görmek için kullanabileceğimiz bir kod var.

Aynı zamanda; GSM Hattı üzerinden bir görüşme yaparken, bu görüşmeyi beklemeye alabilir ve yeni gelen aramaya yanıt verebilir yada aramalardan birini kapatabilir ve diğeriyle konuşmaya devam edebiliriz.

Kısaca bu kod sayesinde aynı anda 2 telefon görüşmesini karşılayabiliriz. Bu özellik GSM Operatörleri tarafından ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir.

Videolu anlatım için tıklayınız : https://youtu.be/JP66OptjoC0

Arama bekletme özelliğini aktif hale getirmek için cep telefonunuzun Telefon Aramaları menüsüne girip, numaraları tuşladığınız yere (Klavye) gelip;

*43#

Tuşlayıp ARA tuşuna bastığınızda ; Arama Bekletme servisi aktif hale gelecektir. Eğer bu sistemin çalışmasını istemiyorsanız ve iptal etmek istiyorsanız aşağıdaki kodu yazıp arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

#43#

Tuşladığınız #43# ‘den sonra ARA tuşuna bastığınızda, arama bekletme servisi iptal edilecektir. Bu sistem, Turkcell, Vodafone ve Turktelekom Mobil operatörleri için geçerlidir.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!