Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Youtube’ta Gerçek Bir Üretici : Eyüp Güreş

Youtube’ta Gerçek Bir Üretici : Eyüp Güreş

Sosyal medyada paylaş!

Eyüp Güreş ile ÜRETEG, evet Eyüp Güreş’in Youtube kanalında bu sloganı sık sık duymanız mümkün. Çünkü yöresel bir fiil gibi algılansa da aslında hem öyle hem de Eyüp Güreş’in baş harflerinden oluşmuş bir kısaltma EG (ÜretEG)

Eyüp Güreş’in Youtube kanalında neler var? Birkaç videoyu izledikten sonra sizin de bir gözünüz toprağa bakacak. Sebebini kanaldaki videoları izlediğinizde anlayacaksınız. Kanalı ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Biraz Youtube kanalından bahsedelim. Ekonomi en yalın tanımı ile, kıt üretim kaynaklarının en iyi şekilde değerlendirilmesidir. Eyüp Güreş ile ÜRETEG, bu amaçla kendi emeğimizle ürettiğimiz doğal ürünleri değerlendirmek amacıyla, geleneksel ve doğal yöntemler kullanarak ürettiğimiz katma değeri daha da artan ürünlerimizin, üretim aşamaları ve katlanan faydalarının anlatıldığı bölüm olarak tasarlandı. Hayat paylaşınca güzel, güzellikler paylaşınca daha da güzel… Doğal yöntemlerle üretime ve değerli hale dönüştüren o yetenekli ellere ait bir çalışmanın videosunu hemen izleyebilirsiniz.

Bir diğer slogan ise GEZEG, Eyüp Güreş’in yetenekleri sadece bitkiler ve toprak ile sınırlı değil. O aslında tam bir gezgin. Bir gün onun hayalini kurduğu dünya turuna çıkabilmesini bizde isteriz. Ülkemizin tarihi, doğal güzellikleri ve kültürü ile harmanlanıp, dünyanın ne kadar küçük olduğunu , insanlığın ne kadar büyük olduğunu keşfedip, gezemeyeceğim günlere anılar bırakmak… dedi! İşte Eyüp Güreş ile GEZEG

Eyüp Güreş ile SÖYLEYEG dediğimizde ise bazen şiir gibi yaşamak, bazen şarkı gibi melodiler katarak duygu selinde coşmak, bazen içimizden dökülenleri içtenlikle paylaşmak ve bazen yaşadıklarımızı görsel bir şölen ile geleceğe anılar şeklinde aktarmak için tasarlandı. Hayat paylaşınca güzel, güzellikler paylaşınca daha da güzel…

Sizce internet dünyası yada bu mecrayı oluşturan tüm içerik eğlence üzerine kurgulanmış olabilir mi? Yoksa bu mecranın daha faydalı olabilmesi için daha yaratıcı çalışmalar yapıp, faydalı içerik üretmek mi doğru olan? Bunu bir düşünün! Saniyeler içinde çarpıcı içeriklerle karşımıza çıkan TikTok videolarının kalıcılığı sizce ne kadar? Eğlence elbette olmalı fakat hayatın gerçeklerini de unutmamak gerekir. Dünyanın, bitki örtüsünün, ağaç ve ormanların, hayvanların yok olup gitmesine seyirci kalmayıp, inisiyatif alıp yok olan ormanların yerine yenilerini yeşertmek için kolları sıvamanın vakti gelmedi mi? Gücümüz yettiğince tabiat ile kaynaşmak onun yaralarını sarmaya çalışmak gurur verici olacaktır. Bu sebeple, Eyüp Güreş ve onun gibi doğa dostu her insanın varlığı doğa için büyük şans. Paylaştığı faydalı bilgilerden dolayı kendisine teşekkürlerimizi sunarız.