Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Hyundai Elantra N 2022 Model

Hyundai Elantra N 2022 Model

Sosyal medyada paylaş!

Hyundai Elantra N modeli tamamen farklı ve yeni bir versiyon olarak karşımıza çıktı. Yüksek performaslı spor model olarak, alışık olduğumuz standart modelin üst versiyonudur. Hep yüksek performanslı sürüş hemde agresif tasarımı ile bambaşka bir Elantra.

Bir slogana benzeyen şu iddia Hyundai Elantra N’ye ait : Sürüş keyfini pistlerden caddelere taşıyor.

Hyundai Elantra N, 2.0 Litrelik turbo motordan güç alıyor. Silindir şekli ve malzemesinin optimizasyonu ile birlikte; Motorun performansı ve dayanıklılığını artırıldı. Teknolojisi daha çabuk hızlanma için yaklaşık 5.500 rpm’de maksimum çıkışı gücüne ulaştı.

Elantra N’nin güçlü motoru; Maksimum 280 beygir motor gücü (ps) ve 40 kgf/m maksimum tork sağlayan; 8 ileri vitesli çift kavramalı şanzıman (DCT) ile birleştirilmiştir. N Grin Shift (NGS) ile takviye basıncı artırılarak; Çıkış gücü anlık olarak 290 ps’ye kadar artırır. Hyundai Elantra N; Test edilmiş 250 km/s azami hıza ulaşabiliyor. 0 kilometreden 100 km’ye hızlanmasını sadece 5.3 saniyede gerçekleştiriyor.

Elantra N’nin performansı; Bu model için standart olarak uygulanmıştır. Yüksek performanslı; N Corner Carving Diferansiyel. E-LSD : Elektronik sınırlı diferansiyel. Değişken egzoz valfi Sistemi ve başlatma kontrolü ile daha da fonksiyonel duruma getirilmiştir.

DCT modelleri için; Sürüş keyfini en üst düzeye çıkarmak için; N Grin Shift, N Power Shift ve N Track Sense Shift standart özellikler olarak sunulmakta. Yeni Hyundai Elantra N’in tasarımına göz atalım!