Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Peugeot 407 Sahipleri Ağustos Buluşması

Peugeot 407 Sahipleri Ağustos Buluşması

Sosyal medyada paylaş!

Otomobil tutkusu olan insanların bir çoğu sosyal medya platformlarında bir araya geliyor. İşte büyük ve çok farklı bir tutku olan otomobilin adı bu kez #Peugeot407tr

Bazen birbirine değer veren insanların bir araya gelebilmesi için küçük bahaneler yeter. Fakat burada konu otomobiller olunca “Her yiğidin gönlünde bir aslan yatar” dersek yanlış olmayacaktır. Öyle ya; armasından belli olmuyor mu?

Birliktelik Türk Milleti’nin genlerinde var. İyi günde, kötü günde sözü adeta bizim için söylenmiş. İşte Facebook’ta kurmuş oldukları ve 12.000’nin üstünde üyesi bulunan Peugeot 407 Grubu Ağustos buluşması Ankara’da gerçekleşti.

Türkiye’nin çeşitli illerinden, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya ve Ankara’nın ilçelerinden de grup üyeleri buluşmaya katıldı. 15 Ağustos 2021 Pazar Günü Ankara, Şaşmaz Oto Sanayiinde bulunan Çağdaş Market karşısındaki, Peugeot 407 Facebook Grubu‘nun sponsoru Hakan Peugeot Yedek Parça‘ya ait özel mekanda gerçekleşti. Buluşmaya katılan araç sayısı ise ilk tespite göre 72 Adet Peugeot 407 Model araçtı. Daha sonradan katılan farklı marka ve model otomobillerle birlikte bu sayı 91 Adet gibi oldukça kalabalık bir sayıya çıktı.

Peki bu insanların, yani Peugeot 407 sahiplerinin amacı ne? Sosyal medyada kurulmuş ve sadece sohbet yada arkadaşlık amacıyla bir araya gelmiş bir grup mu? Yoksa farklı bir amaçları mı var? Grubun yöneticileri olan Yasin Kocabaş ve Özgen Tuncer, ile grup üyeleri olarak bu büyük ailenin mensupları da #Peugeot407tr Hashtag’i ile yaptıkları tüm paylaşımlarda 407’lerle ilgili paylaşımlarda bulunuyorlar. 407’lerin arızaları, arızaların nasıl çözümlendiği, mekanik arızalarda özellikle motor ve mekanik ustalarının mekanlarının tavsiyeleri, yedek parça alımlarında en zengin içeriğin bulunduğu adresler ve yine yedek parça fiyatları konusunda en iyi alternatifleri birbirleri ile paylaşıp bu konuda büyük bir dayanışma halinde Peugeot 407 grubu üyeleri birbirlerine destek oluyor.

Araç sahiplerinin ortak derdi nedir? Periyodik bakım yada varsa aracın arızasını yaptırmak istediğinde profesyonel ve güvenilir kişilere aracını gönül rahatlığı ile teslim etmek ister. Grup üyelerinin güvendiği ve bire bir iş yaptırarak memnun kaldığı güvenilir ve profesyonel firma ve uslar ise bu grubun çözüm ortakları. İsimlerine erişebildiğimiz ve öneriler isimler işe şöyle;

Grup liderleri Yasin Kocabaş ve Özgen Tuncer; Ciddi ve prensipli kuralları sayesinde, grup içinde sadece ama sadece 407’ler hakkında paylaşım yapılması sağlayarak, gereksiz Post’lara izin vermiyorlar. Öyle ki, bu grubu diğerlerinden ayıran en önemli nitelikte bu oluyor. Bilindiği gibi, sosyal medya büyük bir kirlilik içinde ve bu ciddiyeti sağlamak oldukça zor. Bu konuda grup liderleri olan sayın Yasin Kocabaş ve sayın Özgen Tuncer‘i tebrik eder, başarılar dileriz.

15 Ağustos 2021 Tarihinde Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi, (Sponsor) Hakan Peugeot Yedek Parça’nın kendisine ait mekanında, Peugeot 407 Grup üyelerinin gerçekleştirmiş olduğu ve bu buluşmaya katılan üyelere çeşitli hediyelerin (oto aksesuarları) ve ikramların olduğu buluşmaya ait fotoğraflarla sizleri baş başa bırakalım! Bilgi Sebili olarak başarılar dileriz #Peugeot407tr üyeleri!