Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Bilgisayar ile MHRS’den nasıl randevu alınır?

Bilgisayar ile MHRS’den nasıl randevu alınır?

Sosyal medyada paylaş!

Daha önce Youtube Bilgi Sebili kanalımızdan ve bilgisebili.com’dan MHRS’nin cep telefonu uygulamasını kullanarak nasıl randevu alınacağını anlatmıştık. Bu makalemizde ise, bir masaüstü bilgisayar yada laptop kullanaran MHRS’den nasıl randevu alınabilir bunu anlatacağız.

Öncelikle, bilgisyarınızın internet tarayıcısını açıp, oradan https://www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra “Randevu al” butonuna tıklayıp randevu almak için TC kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak sisteme giriş yapmalısınız. Eğer bir şifreniz yok ise, bu sayfadan “Üye Ol” seçeneğini kullanarak sisteme kaydolabilirsiniz.

Eğer üye olmak işlemini hızlandırmak istiyorsanız, e-Devlet üzerinden, MHRS’ye giriş yapmanız mümkün. Fakat bu kayıt esnasında yine tamamlamanız için sizden ek bilgiler isteyecektir. Bu bilgileri girdiğinizde, MHRS sistemine dahil olup, adınıza kayıtlı bakmakla yükümlü olduğunuz 18 yaşını henüz doldurmamış bireyler için de MHRS web sitesini kullanarak randevu almanız mümkündür.

Eğer yabancı uyruklu iseniz, yada bir göçmen programı ile Türkiye Cumhuriyeti’nde iseniz, İlgili bakanlıkların size tahsis etmiş olduğu kimlik numarasını kullanarak sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve resmi olarak göçmenlere sağlık hizmetinden yararlanabilir hakkı tanımıştır.

Eğer Türkiye Cumhuriyeti’nde bir turist olarak geçici süreli olarak bulunuyorsanız, bu durumda sağlık birimlerini acil durumlarda ziyaret edebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti büyük ve güçlü bir ülkedir. İnsani ve vicdani olarak, kendisine başvuruda bulunan hiçbir insanı geri çevirmez. Şefkatli bir devlet olarak hastalara yardımcı olur.

Eğer internet üzerinden MHRS sistemini kullanarak randevu almak isterseniz sizin için hazırladığımız bu videoyu izleyiniz. https://youtu.be/7OqGiKJkcBs

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!