Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Facebook hesabı nasıl dondurulur ve nasıl silinir?

Facebook hesabı nasıl dondurulur ve nasıl silinir?

Fecebook hesabınızı dondurmak istiyorsunuz! Yapmanız gereken adımları aşağıda sizler için sıraladık. Bu adımlar hem cep telefonu uygulaması hem de bilgisayar internet tarayıcısı için geçerlidir.

Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın; http://www.facebook.com daha sonra sağ üst köşeye yakın tarafta “Hesap” butonuna tıklayınız. Daha sonra “Ayarlar ve Gizlilik” bölümüne tıklayın.

Ayarlar ve Gizlilik bölümüne girdikten sonra “Ayarlar” bölümüne tıklayın.

Ayarlar bölüne girdikten sonra sol yan sütunda açılan menüden Facebook Bilgilerin bölümüne tıklayın. Buraya tıkladığınızda sağ tarafta Dondurma ve Silme bölümüne tıklayın.

Dondurma ve Silme bölümüne tıkladıktan sonra karşınıza 2 seçenek çıkacaktır. Burada hangisini yapmak istiyorsanız ona tıklayıp işleme devam edebilirsiniz. Örneğin Hesabı Dondur seçeneğine tıkladığınızda, Hesabınız kapatılacak ve adınız fotoğraflarınız ve paylaşımlarınız kaldırılacaktır. Fakat Messenger’ı kullanmaya devam edebilirsiniz. Dondurma işlemi geri alınabilir, hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Hesabı Sil seçeneğine tıkladığınızda ise bu işlemin geri alınamayacağını ve kalıcı bir işlem olduğunu unutmayınız. Kullanmakta olduğunuz hesabınız, messenger, arkadaş listeniz, tüm paylaşımlarınız ve fotoğraf albümleriniz dahil olmak üzere her şey tamamen silinir.