Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Rüyada Köpek Görmek

Rüyada Köpek Görmek

Rüyada Köpek Görmek

Sosyal medyada paylaş!

Rüyada köpek görmek, sadık arkadaşa, sadık bir eş, sadık evlatlara işaret eder. Görülen köpeğin cinsiyetine göre de farklı yorumlanır. Eğer dişi bir köpeği rüyanızda gördüyseniz, istediğiniz kadar çocuğu sizin için doğurmaktan onur duyacak bir kadın ile evlenmeye işarettir. Eğer erkek köpek gördüyseniz, sizi koruyup kollayan yakın bir arkadaşa, babaya, kardeşlere veya evlatlara işarettir.

Rüyada gördüğünüz köpek havlıyor ise uzaktan bir haber geleceğine işarettir. Köpeklerin de diğer hayvanlar gibi masum bir hayvan olması dolayısı ile gelecek haberin mutlu bir müjde olduğuna yorulur. Eğer havlayan köpek beyaz ise, bu rüyayı gören kişi bekar bir kız ise, yakında evleneceğine işarettir. Üstelik hayırlı bir eşi müjdeler. Çünkü rüyada görülen köpek hem beyaz hem de erkek ise, bu rüyayı gören bekar kız için sadık ve koruyan bir koca anlamına gelir.

Eğer havlayan köpek siyah ve dişi ise, yakınlarınızdan güzel bir haber alacağınıza işarettir. Genellikle siyah köpek, dişi de olsa erkek te olsa hayırlı habere yorumlanır. Kötülüğün uzaklaştığı güzel günlerin geldiğini müjdeler. Bazı rüya tabircileri bu konuda çelişkiye düşmüşlerdir. Siyah köpek ile ilgili farklı yorumlar olsa da, İslam alimlerinin köpeklerde bir kabiledir şeklindeki açıklamaları, köpeği rüyada görenlerin de hayırlara dahil olacağını ifade ederler.

Rüyada görülen dev gibi cüsseli kocaman köpek veya köpekler, ailenizin çok güçlü olduğunu yada ileride yapacağınız evlilikten meydana gelecek çocuklarınızın çok kudretli ve çalışkan olacağını ifade eder. Normalden büyük ve zor zapt olan köpekler, çocuklarınızın ticarette çok akıllı ve güçlü olacağını gösterir. Eğer rüyada görülen köpeğin dörtten fazla bacağı varsa, örneğin 5,6 veya 7 bacaklı bir köpek gördüyseniz, evlatlarınız dünyayı gezerek ticaret yapacak ve çok para kazanacak anlamını taşır.

Rüyanızda bir köpek sizinle aynı kaptan yemek yiyorsa, yada siz bir köpeğin kabından yemek yiyorsanız, uzaktan birinin size ekonomik olarak yardımcı olacağını gösterir. Şayet siz köpeğin kabından yemek yiyorsanız, bir akrabanızdan yardım alacaksınız, eğer köpek sizin kabınızdan yemek yiyorsa, bir arkadaşınızdan maddi yardım alacaksınız anlamını taşır.

Eğer rüyanızda gördüğünüz köpek yüksek bir dağ veya tepe gibi bir yerde (bina, ağaç, kule, köprü vb) duruyorsa. Heybetli görüntüsü varsa, bu rüyalar ise memuriyet için çalışıyorsanız, yada sevdiğiniz bir insan memuriyet için uğraşıyor ise, bu arzunuz gerçek olacaktır. Çünkü yüksekte görülen köpek, makam ve mevkide yükselmek ve kudretli olmak anlamına gelir.

Rüyanızda bir köpek sizi ısırıyor, size zarar veriyor, yaralıyor, etinizi koparıyor ve kan akıyor ise bu rüya bütün hükmünü kaybeder. Hiçbir anlamı olmaz. Bu rüya bir çocuk rüyasına dönüşüştür. Rüyanızda yavru bir köpek gördüyseniz, sevdiğiniz birinden çok güzel ve huzur dolu bir haber alacaksınız. Bu rüyayı gören, eğer hamile bir kadın ise, doğacak çocuğu çok toraman sağlıklı ve güzel olacak anlamına gelir. Çünkü yavru köpeklerin dayanılmaz bir güzelliği vardır. Kalbi taşlaşmış bir vahşiyi bile imana getirir ki, rüyada yavru köpek görülmesi çok hayırlıdır. Bu nedenle rüyasında yavru köpek gören biri, çevresindekilere lokum dağıtması uygun görülmüştür. İslam alimleri bu konuda açık olarak, rüyasında yavru köpek gören biri, yanındakilerin ağzını tatlandırsın diye buyurmuşlardır.

Rüyada görülen kısa kuyruklu köpek ise, çok kısa zamanda elinize geçecek kolay kazanılmış parayı ifade eder. Rüyalarınızı gündüz niyetine diyerek hayırlara vesile olması temennisi ile dile getiriniz. Rüyanız hayrolsun. Rüya Tabirleri için tıklayınız.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!