Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Bağırsak temizleme kürü

Bağırsak temizleme kürü

Sosyal medyada paylaş!

Sevgili okurum, şu anda bu yazıyı okuyorsan muhtemelen temizlenip arınmak istiyorsun. O zaman burada yazdıklarımızı dikkatli okumanı öneriyorum. Başlıyoruz;

Bağırsak temizliği insan sağlığı için çok değerlidir. Bu temizlik yaşam kalitesini artırarak, daha rahat bir sindirim, daha iyi uyku ve daha kaliteli bir cinsel yaşam anlamına gelir.

Bağırsak temizleme kürünün faydalarından bahsedelim; Bağırsak hareketleri zayıf olan insanlar için bu kür çok önemlidir. Doğal süreçte kalın bağırsaklar kendini temizleme özelliğine sahip olsalar bile bazı insanların kalın bağırsakları, kullanılan bazı ilaçlar, kötü beslenme ve bağırsak hastalıkları sebebiyle bu sürece giremez ve bağırsak temizliği doğal yollarla yapılamaz. İşte burada bağırsak temizleme kürü adı verilen kürün uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Irrıtabl bağırsak sendromunun dünya çapındaki yetişkin insanların 15%-20%’sini etkilediği tahmin edilirken, kronik hale dönüşmüş kabızlık ise büyük bir baş belasıdır. Kadınlarda gebelik süreci, diğer insanlarda ise hatalı beslenme kabızlığın ilk nedenlerindendir.

Bağırsaklarınızı temizlemek için tüm gün evde olacağınız bir günü tercih edin. İşte malzemeler!

  • Elma suyu – Yarım su bardağı (İlaçsız doğal yetişmiş elmaları tercih ediniz)
  • Limon suyu – İki yemek kaşığı taze sıkılmış doğal limon suyu
  • Zencefil suyu – Bir çay kaşığı
  • Himalaya tuzu – Yarım çay kaşığı öğütülmüş
  • Ilık su – Yarım çay bardağı doğal su
  • Kuru kayısı – 30 Adet doğal
  • Zeytinyağı – Kayısıların üzerini aşacak kadar

Kür nasıl hazırlanır?

60-70 dereceye kadar yarım çay bardağı suyu ısıtın ama kaynatmayın. Isıttığınız suyun içine önce himalaya tuzunu ilave edip eriyene kadar karıştırın. Elma suyunu ilave edip 3 dakika karıştırın. Ardından Limon suyunu karıştırıp 10 dakika üzerine bir örtü kapatarak bekletin. Sonra Zencefil suyunu ilave edip tüm karışımı 5 dakika boyunca hızlı biçimde karıştırınız. 30 Adet kuru kayısıyı 1 gün önceden hakiki zeytin yağının içine koyarak 1 gece marine olmasını sağlayınız.

Kür nasıl tüketilecek?

Bu kürü bir önceki gün oruç tutar gibi midenizin ve bağırsaklarınız boşken içmeliniz. Yani diyelim ki Pazar günü uygulama yapacaksanız, Cumartesi günü az yemek yiyip, dışkılama yaparak bağırsaklarınızı boşaltın. Pazar günü sabah erkenden (07:00’de) bu karışımı hazırlayıp aç karnınıza için. İçtikten sonra evin içinde 10 dakika kadar gezinin. Ardından 30 Adet kayısıyı 1 güne bölün. Örneğin ilk kür suyunu içtikten sonra 4 Adet zeytinyağından çıkarıp iyice çiğneyerek yiyin. Saat 10:00’da bu kürden 1 bardak daha için. 4 Adet daha kuru kayısıyı iyice çiğneyerek yiyin. Öğlen yemeğinizi haşlanmış brokoli ile geçiştirin. Fazla yemeyin. Saat 14:00 ve 17:00’da aynı karışımdan 2 bardak daha için. Kuru kayısıları yiyin. Ara boşluklarda ise, sürekli olarak ısıtılmış ılık su için. Fayla sıcak olmasın. Kesinlikle soğuk su içmeyin. Aksi takdirde bu işlem bir işe yaramayacaktır.

Bu karışımı her içtiğinizde, dışkılama yapmak isteyeceksiniz. Sular seller gibi dışarı çıkmak isteyen dışkı için tuvalete yakın olmanızı öneririz. Çünkü bağırsaklarınızı harekete geçirecek bu karışım, sizin içinizde bulunan atıkların dışarı çıkartılmasına destek olacaktır. Bu kürü uygulayacağınızı evdekilere söyleyin. İshal yapıcı özelliği olduğundan vücudunuz tuz, su ve şeker kaybedecektir. Özellikle suyu takviye etmek için bol bol tüketiniz. Geçmiş olsun.

Not : Burada belirtilen kür, genel olarak kabul görmüş bir uygulamadır. Eğer burada kullanılan gıda maddelerine karşı alerjiniz varsa kullanmayınız. Yada bir bağırsak hastalığınız varsa ve bu durum sizi kötü etkileyecekse uzak durunuz. Bu uygulamayı kendi rızanızla yapmalısınız. Her şeyden önce doktorunuza başvurunuz. Unutmayınız, internetteki bilgiler doktorunuz değildir. Demans nedir?