Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Derinlik kumpası nasıl kullanılır?

Derinlik kumpası nasıl kullanılır?

Derinlik kumpası ile ilgili olarak teknik verilerin bulunduğu ve en kolay nasıl kullanılabilir bunu anlattığımız videonun Youtube linki aşağıdadır.

Derinlik kumpasları, klasik kumpaslara göre yapısal olarak farklıdır. Hem görünüş olarak hem de kullanım şekli olarak farklılık gösterir. Bir derinlik kumpası ile, geniş çaplı deliklerin (yuvaların) taban ile yüzey arasındaki mesafesi ölçümlenebilir. Bu nedenle klasik kumpaslarda bulunan kılıç ile delik veya yuva derinliği ölçülebilir fakat ölçü alma işlemi hatalı olabilir.

Doğru ölçme aletini doğru yerde kullanmak, teknik resimde önemlidir. Örneğin mikrometre ile ölçülmesi gereken bir ölçü, klasik kumpas ile ölçülürse yanlış veya eksik ölçü elde edilir. Burada konumuz derinlik kumpası olduğu için sizlere hazırladığımız derinlik kumpası nasıl kullanılır isimli videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Videonun linki Youtube Bilgi Sebili kanalımızda bulunmaktadır. https://youtu.be/HesFPfYPn5A Kumpasımız Insize marka, inch ve mm monitörlü dijital kumpastır. Görsel ise kumpasa aittir. Kanalımıza abone olmayı ve videolarımızı beğenmeyi unutmayınız. İyi seyirler.