Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Su arıtma cihazı musluğu nasıl değiştirilir?

Su arıtma cihazı musluğu nasıl değiştirilir?

Sosyal medyada paylaş!

Su arıtma cihazları artık hayatımızın bir parçası haline dönüştü. Çünkü şehir şebekesinden gelen suyu kullanmak neredeyse cesaret işi halini aldı. Eskimiş su boruları, paslanma. Su baskınlarında yada inşaat çalışmalarında delinen temiz su hatlarına sızan kanalizasyon suları ve daha fazlası.

Doğal olarak su arıtma cihazı kullanma gereği ortaya çıktı. Su arıtma cihazlarında kullanılan malzemelerin neredeyse tamamı sarf malzemesi. Demirbaş olarak, cihazın şasesi, pompası, tankı ve kasası var. Diğer parçalar periyodik olarak değiştirilmek mecburiyetinde. Örneğin filtre grubu ve membran gibi.

Buna bir de arıtma suyu musluğunu ilave etmemiz gerekiyor. Çünkü normalde kullandığımız musluklardan daha küçük ve daha hafif malzemelerden yapıldığı için uzun ömürlü olmuyorlar. Ve belli bir kullanım süresini geçtikten sonra arıtma suyu bataryasını yenilemek gerekiyor. Aksi takdirde su sızıntısına neden olarak evlerimize zarar verebilmektedir.

Peki su arıtma cihazı musluğu yada su arıtma cihazı bataryası nasıl değiştirilir? Bununla ilgili bir video izleyerek siz de yapabilirsiniz.

Youtube Bilgi Sebili kanalımızda bulunan bu videoyu izleyerek siz de su arıtma cihazınızın musluğunu tek başınıza değiştirebilirsiniz. İşte video! Buraya tıklayıp izleyiniz.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!