Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » DGS Yerleştirme Sonuçları ÖSYM

DGS Yerleştirme Sonuçları ÖSYM

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihlerine ait sonuçlar 14 Eylül 2021 Saat 14:00’te açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ‘nin resmi Web Sitesinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik numarası ve aday şifresiyle sonuçlar görülebilecektir.

Yükseköğretim programını kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri, üniversite tarafından 17 Eylül 2021 ve 24 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. 2021-Meslek Yüksekokulları ile Açık Öğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) tercih işlemleri, 7 Eylül 23.59’da sona erdi. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 14 Eylül 2021 tarihinde 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecek.

E-kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu “Üniversite E-Kayıt” uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 17-22 Eylül 2021 saat 23:59’a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak olan tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekmektedir.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!