Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Rüyada Uçak Görmek

Rüyada Uçak Görmek

Rüyada uçak görmek; biçimine göre farklılık gösterir. Uçak henüz yerde ve boş ise; Umutla beklenen bazı dileklerin olduğuna işarettir. Bu dileklerin sayısının fazla olduğuna ve uzun zaman beklemek gerektiğine işaret eder.

Uçak büyük ve heybetliyse; Dileklerin gerçekleşmesi için beklenecek sürenin uzunluğuna işarettir. Buna istinaden, pistte bekleyen küçük uçak görmekte; dileklerin kabulü için daha az bekleneceğine işaret eder.

Bir kargo uçağını boş gördüyseniz, bu durum umutsuz ve beyhude bir bekleyişin olduğunu ifade eder. Eğer kargo uçağı dolu ise, yakında bir servete sahip olacağınıza işaret eder. İçi dolu bir kargo uçağı görmek, İslami açıdan zengin bilgilere sahip bir alim ile tanışacağınıza işarettir. Bu alim sizi cemaatine dahil edip, Allah yolunda inancınızı perçinlemeye vesile olacaktır.

Rüyanızda bir uçağın düştüğünü gördüyseniz; Yaşadığınız bölgede, bir alimin Allah’ın rahmetine kavuşacağını temsil eder. Uçak çok büyükse; Alimin bilgisini ve bilgeliğini temsil eder.

Bir rivayete göre, ilim irfan sahibi bir mümin öleceği zaman; müritlerden bir çoğu gökten düşen parlak metal görmüşlerdir. Bunun sırrı ise, parlak metalin nur olarak adlandırılması vesilesiyle olmuştur. Buradaki parlak metal bir mızrak, kılıç yada gücü temsil eden maddedir. Uçağın düşmesi de böyle yorumlanır. Büyüklüğü ise alimin bilgisini değerlendirir.

Bir yolcu uçağında olmak, uçakla seyahat etmek ise yakında uzak bir yerlere seyahate gidileceğine işarettir. Bu seyahat ilim irfan öğrenmek için çıkılacak bir seyahattir. Uçaktaki yolcuların çok olması da, ilim irfan yolunca birçok mücahidin sizinle birlikte olacağını gösterir.

Eğer uçak güneşin doğduğu yere doğru seyahat ediyorsa ve içerisinde hayvanlar var ise, bu durum üzüntüyle tabir edilir. Uçak bir kargo taşıyor ve eşya doluysa, bu durum insanların Allah’ın yoluna değil mal ve mevki uğruna, ahiretten yüz çevirdiklerini temsil eder.

Bir uçağı kullanmak ise hayırlı haberler alacağınıza, çok paraya ve servete sahip olacağınıza, sizin liderliğinizde yapılan her işte ihya olunacağına işaret eder. Bulunduğunuz makamda yükseleceğinize, daha fazla sorumluluğa sahip olacağınıza ve yetkilerinizin artacağına işarettir. Unutmayınız ki rüyalarınızı sevdikleriniz ile paylaşmalısınız. Rüyalar özel olduğu için, rüyanızı hayra yoracak kişilerle paylaşmanız doğru olur.