Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » MHRS’den Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS’den Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

mhrs_den_cocuguma_nasil_randevu_alabilirim

mhrs_den_cocuguma_nasil_randevu_alabilirim

Sosyal medyada paylaş!

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ‘den Covid-19 Aşı randevusu nasıl alınır? Cep telefonu, yani mobil uygulama üzerinden randevu almak için yapmanız gerekenler neler?

Sorunun yanıtı için hazırlamış olduğumuz videoyu izlemeniz yeterli olacaktır. Daha önce Youtube Bilgi Sebili kanalımızdaki bir video altına yazılan yorumlarda; MHRS’den Aşı randevusu nasıl alınır? Sorusuna cevap olarak hazırladığımız bu videoyu izlemeniz yeterli olacaktır. Covid-19 Aşısı için şu anda iki seçenek bulunmaktadır. Biri Sinovac diğeri ise Biontech aşısıdır. Bu aşılardan herhangi birini tercih ederek aşınızı olabilirsiniz.

Aşı olmak için hastane ve aile sağlığı merkezlerini tercih edebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi aşı olmaya giderken alkol almamış olmanız gerekmektedir. Eğer alkol aldıysanız 3 Gün sonra aşı olmaya gidebilirsiniz. Çünkü alkol, aşının etkinliğini azaltmaktadır. Eğer aşıya karşı alerjiniz varsa, aşı olduğunuz yerde en az 30 dakika beklemeniz gerekmektedir. İşte sizler için hazırladığımız videoyu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Aşı olmadan önce ONAM FORMU’nu dikkatli biçimde okumayı unutmayınız. Çünkü olduktan sonra ortaya çıkabilecek tüm olumsuzluklardan, aşıyı olan kişi sorumlu olacaktır.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!