Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Wi-Fi Şifresi öğrenme

Wi-Fi Şifresi öğrenme

Windows yüklü masaüstü bilgisayarınız veya laptop bilgisayarınız ile bir Wi-Fi ağına bağlısınız. Fakat bağlı olduğunuz Wi-Fi şifresini bilmiyorsunuz yada unuttunuz. Öğrenmek zor değil. Bunun için yapmanız gereken birkaç işlem var. Aşağıda anlatmış olduğumuz yönergeleri takip ediniz.

Bu yolu izleyerek aşağıdaki pencereyi açınız “Görev çubuğu > Başlat > Ayarlar > Ağ ve İnternet”

Daha sonra açılan pencereden sol sütundan “Wi-Fi” üzerine tıklayın.

Bu pencerenin sağ sütunun alt kısmına yakın bölümde “Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir” bölümüne tıklayın.

Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir bölümüne tıkladığınızda yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencere “Ağ Bağlantıları” penceresidir. Bu pencerede bulunan Ağ bağlantıları öğelerinden Wi-Fi olanın üzerinde; Mouse’un sağ tuşuna tıklayın. Açılan pop-up menüden “Durum” a tıklayınız.

Durum‘a tıkladıktan sonra açılan pencereden “Kablosuz Özellikleri” butonuna tıklayınız.

“Kablosuz Özellikleri” tıkladıktan sonra açılan pencereden ise “Güvenlik” sekmesine tıklayınız.

Güvenlik sekmesini tıkladığınızda aşağıdaki bölüm açılacaktır. Buradan alt kısımda bulunan “Ağ güvenlik anahtarı” nın yanındaki kutucukta görünmeyen karakterler Wi-Fi Ağ Parolasıdır. Burada ne yazdığını görmek için; Hemen altında bulunan “Karakterleri göster” kutucuğunu işaretleyiniz.

Karakterleri göster kutucuğunu işaretlediğinizde; Wi-Fi Ağ parolasını görebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen işlemler sırayla yapıldığında; Bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının parolasını öğrenebilirsiniz. Wi-Fi Parolasını modeminizin ara yüzüne bağlanarak ta öğrenmeniz mümkün. Bunun için modem IP adresini girerek, kullanıcı adı ve şifreyi yazdıktan sonra Wi-Fi Güvenlik adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır.