Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

Sosyal medyada paylaş!

İnsanoğlu umut ettiğinde ve hayal kurduğunda yaşama tutunur. Umutları ve hayalleri olmayan insanlar yaşama sevincini yitirmiş olur. Sevdiği insanla kavuşmayı umut edenler, evlilik planı yapanlar, bir bebeğin doğmasını bekleyenler, hasta olup ta şifa bulmayı bekleyenler! Yeni yıla bin bir umutla girecek olan milyonlarca insan!

Şunu anladık ki, salgın hastalıkla birlikte insanoğlu özgürlüğün ve rahat rahat nefes alabilmenin değerini çok iyi ve derinden hissetti. Çünkü salgın hastalık sebebiyle iki arkadaşın bile yan yana oturup sohbet etmesi bile yasaktı. Aramıza mesafeler girdi. Gülücükleri gizleyen maskeler sadece nefes almamızı değil duygularımızı ifade etmemizi de engelledi.

Yaşadığımız gezegen Dünya’nın ve tabiatın; İnsanların verdiği zararlara karşı dayanacak gücü azaldı. Her gün kirlettiğimiz atmosfer, toprak ve temiz su kaynaklarının yanı sıra; Birde ormanlara ve hayvanlara verdiğimiz zararı düşünürsek, insan olarak bizlerde masum sayılmayız. Maddi menfaatler uğruna gözümüzü kırpmadan kestiğimiz ormanlarda yaşayan hayvanları düşünmedik bile! Başta da söylediğimiz gibi ‘Umut’ var olmak gerekirse; belki hala şansımız vardır.

Bu nedenle 2022 Yılının yeni umutlarla, güzellik ve huzurla geçmesini diliyoruz. Hastaların şifaya, sevenlerin izdivaca, borçluların borcundan kurtulmasına, sıla hasreti çekenlerin kavuşmalarını ve tüm güzel duaların kabul olmasını temenni ederiz. Yeni yılınız kutlu olsun!