Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Rüyada Mercimek Görmek

Rüyada Mercimek Görmek

Rüyada mercimek görmek ve mercimek rüya tabiri iyi anlamlıdır. Mercimek rüyaları kederden kurtulmaya ve üzüntüden uzak durmaya işaret eder. Kişinin maddi gelirinin yükseleceği ve bu kazancın berekete dönüşeceğini ifade eder.

Rüyanızda mercimek yediğinizi gördüyseniz (Çiğ veya pişmiş) sağlıklı bir hayata işaret eder. Rüyada bir yere mercimek depolamak (Ambar) veya bez torbalara koymak, yolculuk anlamına gelir. Kırmızı mercimekten yemek yapmak (Çorba vb) yatırım yaptığınız bir malın kıymetleneceğine işaret eder. Örneğin; Arsa, ev, altın, gümüş ve buna benzer yatırımlar değerlenecek anlamına gelir.

Rüyanızda kurtlanmış mercimek gördüyseniz; Bir öğrenci için önemsenen bir dersten kötü not almaya işarettir. Bekar bir kız için kurtlanmış mercimek görmek; Kendisini istemeye gelecek erkeğin olacağına ve o izdivacın gerçekleşmeyeceğine işarettir. Rüyasında kurtlu mercimek gören evli bir erkek-kadın, evliliklerinde küçük anlaşmazlıklar olacağına fakat bu anlaşmazlıkların kısa sürede mutluluğa dönüşeceğine işaret eder.

Rüyada mercimeklerden kolye, küpe veya bileklik gibi takılar yapmak ise hayatın neşe içinde huzurla geçeceğine işaret eder. Bir mercimek tarlası görmek mutluluğun katlanarak çoğalacağına ve hayatının düzene gireceğine işarettir. Boş bir araziye mercimek ektiğini gören evli bir kadının çok güzel ve şirin bir kızı olacağına, evli bir erkeğin boş bir araziye mercimek ekmesi ise eşinin kısa süre sonra hamile kalacağına işaret eder. Ceplerinde mercimek olduğunu gören kimse, çevresi tarafından sevilen kişi olduğuna işaret eder. Kısaca mercimek rüyası çok hayırlı ve güzeldir. Unutmayınız rüyaları her zaman hayra yorunuz. Diğer rüya tabirleri için tıklayınız.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!