Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Rüyada et görmek

Rüyada et görmek

Sosyal medyada paylaş!

Rüyada et görmek anlamı nedir? Rüyada görülen taze ve rengi güzel et hayırlıdır. Çünkü temiz ve helal kazancı ifade eder. Örneğin rüyada; Kurban bayramında kırmızı et doğrayıp, pişirmek için kazana koyuyorsanız uzaktan misafiriniz gelecek demektir. Eğer bir kasaptan yada bir çobandan taze taze et alıyorsanız; karlı ticaret anlamına gelir.

Alışverişi yaparken toptan satın almak her zaman perakendeye göre daha karlıdır. Bu nedenle kasaptan veya çobandan; Karkas et almakta bir ticari zeka ve hayırlı iştir. Rüyada kırmızı et pişirdiğini görmek hayırlıdır. Çünkü et görülen rüyalar; Ulemaya göre pek hayırlı sayılmasa da; çiğ etin pişirilmesi iyi anlamlıdır. Pişirilen et, arınma örneğidir. Gerçek hayatta da etin kavrularak paketlenip, konserve halinde saklanması çok sağlıklıdır. Bu nedenle rüyada et pişirmekte hastalıklardan ve kötülüklerden arınma anlamına gelir.

Rüyada görülen etin cinsine göre farklı anlamları vardır. Örneğin boğa veya tosun eti, güç ve kuvvete rivayet edilir. Rüyada bir boyanın etini çiğ veya pişmiş olarak yediğinizi görürseniz, cinsel iktidarsızlık problemleriniz varsa iyileşeceğinize işaret eder. Ayrıca tosun eti yemek gücünüzün artacağına işarettir. Güç durumu sadece bedensel değil, ekonomik ve idari olarak ta yorumlanır.

Bir yılanı öldürüp çiğ veya pişmiş olarak etini yediğinizi gördüyseniz; Burada işler biraz daha karmaşıklaşır. Çünkü yılan, bilindiği üzere Şahmeran veya Medusa’yı simgeler. Cinsiyeti kadın olarak bilinir ve maalesef rüya tabircileri bu rüyanın dedikodu ve yalan anlamına geldiğini belirtir. Eğer rüyanızda bir yılanın ağzındaki eti zorla alıp onu yer veya vermemek üzere alırsanız; Ticari rakibinize karşı büyük bir zafer elde edeceksiniz demektir.

Rüyada görülen bozulmuş veya kokmuş bir et görmek; Bozuk veya kokmuş eti yemek ise mevsimsel bir hastalığa yakalanacağınızı işaret eder. Örneğin grip, nezle, soğuk algınlığı, kas spazmı, kulunç, sırt ağrısı veya kulak enfeksiyonu gibi hafif atlatılabilecek rahatsızlıklar yaşayabilir. Bu rüyayı gördüğünüzde sağlığınıza ve beslenmenize biraz ilgi ve alaka gösterirseniz kolayca atlatabilirsiniz.

Bu rüyanın birde etkisiz bir arzu olarak anlamı daha var. Uzun zamandır et tüketemediğiniz için veya bir kurban bayramı öncesinde yahut sonrasında, rüyada et görmek sadece protein ihtiyacından, oburluktan veya uzun süre et yiyememenin verdiği ruhsal takıntıdan da olabilir.

Bu nedenle…

Rüyanızı sizi gerçekten sevdiğine inandığınız insanlara anlatın. Rüya ilk yoruma göre yol alır. Sizi seven bir insan; Rüyanız çok kötü bile olsa size hoşunuza gidecek şeyleri anlatır ve o rüya Şer’den Hayra döner. Rüyaların bizi etkilemesi için inanmamız ve odaklanmamız yeterli olacaktır. Bu nedenle rüyalarınızı her zaman gündüz, güneşin her yeri aydınlattığı zamanlarda yorumlayınız. Ne demiş atalarımız; Gündüzün şerri, gecenin hayrından iyidir. Rüyalarınız hayırlı olsun inşallah.