Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Mikser tamiri nasıl yapılır?

Mikser tamiri nasıl yapılır?

Mikser tamiri nasıl yapılır? Bu sorunun birden fazla yanıtı var. Bu yazımızda mikserin kumanda kolunda oluşan bir hatadan dolayı nasıl tamir edildiğini anlatacağız. Mikserlerin en çok arıza yapma sebeplerinin başında özensiz kullanım geliyor.

Her kullanımdan sonra itinayla temizlenmesi gereken bu ürün, hiç olmadık bir zamanda bozuluyor! Kıymeti de o zaman anlaşılıyor. El mikserleri ile genellikle un, nişasta, kakao gibi toz ürünler karıştırıldığı için bu ürünlerin havalanıp mikserin iç mekanizmasına dolmasıyla birlikte oluşan kirli tabaka ürüne zarar veriyor. Elektrik motorunun fırçaları (kömürleri) erken bitiyor olabilir veya hız ayar butonu bozulabilir.

Bir de mikserin dişli çarklarında sorun yaşanabilir. Ayrıca kalkış desteği veren kapasitör (Kondansatör) arızası da olabilir. Bunların hiçbirini; Ürünün kasasını açıp incelemeden anlamanız mümkün olmayacaktır. Sizlere örnek olarak bir mikserin iç yapısını ve arızasının nasıl giderildiğini anlatan bir video hazırladık.

Genellikle mikserlerin iç yapıları birbirine çok benzer. Eğer sizin de arızalı bir mikseriniz varsa, bu video size hem fikir vermiş olacak hem de aynı arızadan dolayı ürününüz çalışmıyorsa, tamir etmenize yardımcı olacak. Şimdi sizi YouTube Bilgi Sebili kanalımızda yayımlamış olduğumuz tamir videosu ile baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler dileriz. Abone olmayı unutmayınız.