Site icon Bilgi Sebili

Leaving Home Nedir?

Leaving Home Volkswagen otomobillerde bulunan sürücünün yolunu aydınlatan fonksiyonun ismidir. Leavin Home yani Evden Çıkış özelliği; Sürücü uzaktan kumanda sayesinde kapı kilidini açtığında otomatik olarak devreye girer.

Volkswagen’in kısa farları, gündüz led farları, dış dikiz aynalarında bulunan ledler, stop lambaları ve plaka aydınlatma lambalarının tamamı yanar. Böylece sürücünün gece karanlığında arabasına binerken yolunu ve çevresini aydınlatarak güvenlik sağlar. Araç etrafında bulunan saldırgan bir köpeği yada gaspçıyı görmesini sağlayabilir.

Aydınlatmaların ne kadar süreyle açık kalmasını istiyorsanız çok fonksiyonlu göstergeyi kullanarak ayarlama yapabilirsiniz.

Süreyi ayarlamak için yol bilgisayarına girip Ayarlar > Far Görüş Ayarları > Leaving Home > (Açık) > +10 veya -10 saniye şeklinde süreyi uzatabilir yada kısaltabilirsiniz. Bu özelliğin devrede olabilmesi için mutlaka far anahtarının (Far düğmesi) AUTO konumunda olmalıdır. Ayarladığınız süre boyunca yolunuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Exit mobile version