Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Coming Home Nedir?

Coming Home Nedir?

Coming Home Volkswagen otomobillerde bulunan sürücünün yolunu aydınlatan fonksiyonun ismidir. Leavin Home ve Coming Home birbiriyle kardeş özelliklerdir ve aynı konfora hizmet için tasarlanmış özelliklerdir. Aynı Evden Çıkış özelliğinde olduğu gibi arabadan inip eve giderken de; Sürücü uzaktan kumanda sayesinde kapı kilidini açtığında otomatik olarak devreye girer. Fakat Coming Home özelliğinde (Follow me home) farklı olarak araç motorunu kapattıktan sonra uzun far sellektör kolunu 1 kere kendinize doğru çekip bırakarak ta bu özelliği aktive edebilirsiniz. (Aydınlatma süresi aşağıda anlatılmıştır)

Volkswagen’in kısa farları, gündüz led farları, dış dikiz aynalarında bulunan ledler, stop lambaları ve plaka aydınlatma lambalarının tamamı yanar. Böylece sürücünün gece karanlığında arabasından inip evine giderken yolunu ve çevresini aydınlatarak güvenlik sağlar. Etrafta bulunan saldırgan bir köpeği yada gaspçıyı görmesini sağlayabilir.

Aydınlatmaların ne kadar süreyle açık kalmasını istiyorsanız çok fonksiyonlu göstergeyi kullanarak ayarlama yapabilirsiniz. (Yol bilgisayarından)

Süreyi ayarlamak için yol bilgisayarına girip Ayarlar > Far Görüş Ayarları > Coming Home > (Açık) > +10 veya -10 saniye şeklinde süreyi uzatabilir yada kısaltabilirsiniz. Bu özelliğin devrede olabilmesi için mutlaka far anahtarının (Far düğmesi) AUTO konumunda olmalıdır. Ayarladığınız süre boyunca yolunuzu aydınlatmaya devam edecektir.