Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Citroen C4 Gizli Özellikleri

Citroen C4 Gizli Özellikleri

Sosyal medyada paylaş!

Citroen C4’e sahipseniz ve aşağıda bahsettiğimiz özelliklerden haberiniz yoksa, bu konu tamda sizin için. Citroen C4 Gizli Özellikleri nelerdir diyerek madde madde sıralayacak olmasak ta; Detaylı olarak aşağıda listeleyeceğiz.

Sinyal sesleri nasıl özelleştirilir?

Teybinizin Ayarlar menüsüne giriş yapın daha sonra Kişiselleştirme > Seslerin Seçimi > altında bulunan seslerden istediğiniz birini sinyal sesi olarak belirleyebilirsiniz.

Gece sürüşü (Rahatsız etme) modu nasıl etkinleştirilir?

Gece sürüş modu, sürücünün tamamen yola odaklanmasını sağlamak için hem bir konfor hem de güvenlik özelliğidir. Aktif-Pasif hale getirmek için yapmanız gereken Araç kilit tuşunun yanında bulunan iki renkli düğmeye bastığınızda; Araç iç aydınlatmaları dimmer özelliğine geçiş yaparak düşürülür. Ayrıca aracınızın müzik sistemi rahatsızlık vermeyecek derecede düşürülür veya kapatılır. Aynı düğme ile kapatma açma işlemini yapabilirsiniz.

Otomatik kapı kilitleme modu

Otomatik kapı kilitleme modu, bir güvenlik özelliğidir. Aracınıza bindikten sonra hareket etmeye başladığınızda kapıların otomatik olarak kilitlenmesini sağlar. Peki bu özellik nasıl aktive edilir. Araç içinde bulunan kapı kilitleme butonuna 5 saniye boyunca basılı tuttuğunuzda bir sinyal sesi duyarsınız. Bu sinyal otomatik kilitlemenin aktif hale geldiğini ifade eder. Eğer Bu özelliği devre dışı bırakmak isterseniz aynı işlemi tekrar yaptığınızda iptal edilir. Bu özellik gaspçıların veya kötü niyetli insanların dışarıdan aracınızın kapısını açmasına engel olur.

Parmaklar güvende modu (Save İffet)

Bu özellik bir güvenlik modudur. Açık bir cam varken, evcil hayvanınız, çocuğunuz yada yetişkin bir insanın eli, kolu veya parmağı cam kapatılınca; cam ile çerçeve arasına sıkışıp zarar görmesin diye camlar kapanırken bir nesne tarafından açık kalmaya zorlanıyor veya kapanmıyorsa otomatik olarak tekrar açılır. Bu modun diğer ismi Save İffet modudur.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!