Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Rapor Parası E-Devlet üzerinden Banka Hesabına Nasıl yatırılır?

Rapor Parası E-Devlet üzerinden Banka Hesabına Nasıl yatırılır?

Eğer bu yazıyı okuma gereği duyuyorsan; Sağlığına kısa sürede kavuşmanı dileriz. Geçmiş olsun. Doktorun yazmış olduğu İstirahat Raporunun ödemesini nasıl alabilirsin? Bu konuya cevap vereceğiz.

Öncelikle doktor raporunun e-Nabız sisteminde görülmesi gerekiyor. Yani size yazılan raporun tüm detaylarının bulunduğu evrak; PDF dosyası olarak görülmesi veya çıktı olarak elinizde bulunması gerekiyor.

Bu raporu çalıştığınız şirkete, rapor bitiş (Çalışır) tarihinde teslim etmelisiniz. Şirketin muhasebe veya personel departmanı bu raporu 5 Gün için Sosyal Güvenlik Kurumu sistemine girişini yapması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra SGK, Online sistem üzerinden raporunuzun geri ödemesi için onay verecektir. Onayın ardından; Adınıza kayıtlı cep telefonunuza (SGK’ya kayıtlı) SMS Gönderilecektir.

Rapor ödemesi onaylandıktan sonra, SMS’te belirtilen bankadan TC Kimlik kartınız ile rapor parsını alabilirsiniz. Eğer siz bu prosedür ile uğraşmak ve zaman harcamak istemiyorsanız; E-Devlet üzerinden Banka Hesap bilgilerinizi girerek; Rapor parasının doğrudan banka hesabınıza yatırılmasını sağlayabilirsiniz. Peki bu işlemi nasıl yapacaksınız? Sizin için hazırladığımız videoyu izleyerek; E-Devlet’e giriş yaparak SGK Bölümünden yapılacak işlemleri yapabilirsiniz. Böylece bankaya gitmeden rapor parasını alabilirsiniz. Videoyu izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Videoyu YouTube Bilgi Sebili kanalımızdan izlemek için tıklayınız. Abone olup, bildirim zilini açmayı unutmayınız.