Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » WhatsApp Durum Gizleme

WhatsApp Durum Gizleme

WhatsApp uygulamasında bulunan ‘Durum Paylaşımı’ özelliği sayesinde; Fotoğraf, Video ve Metin paylaşımı yapılabiliyor. Peki bu paylaşımları telefon rehberimizdeki herkesin görmesini istemiyorsak ne yapmalıyız?

Bu sorunun yanıtı için hem video hem de yazılı olarak sizlere bu konuyu anlatmaya çalışacağız. Cep telefonunuza WhatsApp uygulamasını yüklediğinizde ‘Durum Paylaşımı’ standart olarak telefon rehberinizdeki herkesin görebileceği şekilde açık olarak gelir. Bunu değiştirmek için aşağıdaki ayarları yapmanız gerekmektedir.

WhatsApp uygulamasını açın. Standart olarak ‘Sohbetler’ sekmesi karşınıza gelir. Yine üst bölümde bulunan ‘Durum’ ve ‘Aramalar’ şeklinde iki ayrı sekme daha görürsünüz. Buradan ‘Durum’ Sekmesine tıklayınız. Durum sekmesine geçiş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan 3 noktalı sembole tıklayıp ‘Durum gizlilik ayarları’ isimli bölüme tıklayınız. Burası tamamen sizin ihtiyacınıza göre bir bölümdür. Listede; Kişilerim, Şunlar hariç kişilerim ve Sadece şu kişilerle paylaş şeklinde seçenekler bulunmaktadır. Bu listeden, yapmış olduğunuz durum paylaşımı görmesini istemediğiniz kişileri işaretlemek için ‘Şunlar hariç kişilerim’ seçeneğini seçip açılacak olan telefon rehberinizden o kişiyi seçmeniz yeterli olacaktır. Yada belirli bir gurup ile paylaşım yapmak istiyorsanız ‘Sadece şu kişilerle paylaş’ seçeneğini seçebilirsiniz. Bu konuyu daha detaylı şekilde YouTube Bilgi Sebili kanalımızda yayımladığımız bir video ile anlattık. Dilerseniz aşağıdaki linke tıklayıp; Videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube Bilgi Sebili kanalımızdan videoyu izlemek için tıklayınız. Daha sonra kanalımıza abone olup bildirim zilini açınız.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!