Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Android Telefon ekran renkleri tersine döndü! Nasıl düzelir?

Android Telefon ekran renkleri tersine döndü! Nasıl düzelir?

Android işletim sistemini kullanan cihazlarda sık sık yeniliklerle karşılaşıyoruz. Bu yenilikleri takip etmek oldukça keyifli. Fakat bazen değiştirdiğimiz ayarların neler yaptığını fark etmeden yaşadığımız sorunlarda yok değil. Bunlardan birisine bu yazımızda değindik.

Android işletim sistemine sahip cep telefonu veya tablet gibi cihazlarda Erişilebilirlik adında ayarların olduğu bir bölüm bulunmakta. Erişilebilirlik ayarları bölümünde; Görme ve işitme engelli insanlar için oluşturulmuş ayrıcalıklı özelleştirmeler sayesinde, Android cihazların kullanımını kolaylaşıyor. Ekrandaki renkleri ters çevirme özelliği de bunlardan bir tanesi.

Renklerin tersine döndüğü ekran görüntüsü.

Eğer cep telefonunuzda tüm renklerin karmakarışık olduysa, muhtemelen siz de bu ayarları karıştırmış olabilirsiniz. Bu durumu değiştirmek için yapmanız gerekenler oldukça basit. Sizin için hazırladığımız ve YouTube Bilgi Sebili kanalımızda yayımladığımız 1 dakikalık videoyu izleyerek bu durumu düzeltebilirsiniz. İyi seyirler dileriz. İzlemek için tıkla.

Ayrıca yine cep telefonunuzun ekranı siyah beyaz olduysa, bu durumu düzeltmek için de yine kanalımızdaki yardım videosunu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.