Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Rampada araba kaldırmak

Rampada araba kaldırmak

Sosyal medyada paylaş!

Soru başlığını gören sürücü adaylarının; Korkulu rüyası haline gelen durumdur. Ehliyet kursuna giden; Direksiyon sınavında aracı stop ettirmeden yada geri kaçırmadan aracı kaldıramamaktan uykuları kaçanlar bu yazımızı dikkatle okuyun.

Aracımızın ön kısmı rampaya doğru bakarken; Tampon tampona bir trafikte kırmızı ışıkta durmak zorunda kaldık. İşte stresli saniyeler ardı ardına geçmeye başladı. Ve trafik ışığı yeşil yandı. Artık gitme zamanı. Fakat o an, o stresi yaşamayan hiçbir sürücü yoktur. Profesyonel sürücüler de bu ânı hatırlar.

Peki rampada arabayı geri kaçırmadan nasıl kalkış yapabiliriz? Dizel ve benzinli araçlarda kısmen farklılıklar olsa da çözümü basit. Yapmanız gereken soğukkanlı olup, debriyaj, fren ve gaz pedalına doğru zamanda basmak gerektiğini öğrendiğinizde işlem tamam! Şimdi bunu nasıl yapacağınızı görmek için; YouTube Bilgi Sebili kanalımızda paylaştığımız 2 videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz. 1. Videoda (tıkla izle); Arabanın ön kısmı rampaya doğru nasıl kalkış yapabileceğinizi anlatmaktadır. 2. Videoda (tıkla izle) ise, rampada arabayı geri geri kaldırma yöntemini izleyebilirsiniz. Lütfen YouTube kanalımız olan Bilgi Sebili’ne abone olmayı unutmayınız.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!