Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Rüyada Yumurta Görmek

Rüyada Yumurta Görmek

Rüyada yumurta görmenin anlamı olumlu yorumlanır. Kaynatılmış yumurtanın beyaz kısmını rüyanızda gördüyseniz; Bir yerden gümüş geleceğine işarettir. Eğer haşlanmış yumurtanın sarı kısmını rüyada gördüyseniz, haneye altın gelecek anlamını taşır. Yumurta yeni doğuşun, bir canlının sıfırdan var olduğu düşünülecek olursa; Yumurta rüyaları hayırlıdır.

Rüyada yumurta görmek mutluluk olarak tabir edilir. Güzel ve huzurlu bir yaşamın habercisi veya zenginliğin işaretidir. Kuvvet ve evlilik biçiminde de yorumlanır. Hayali kurulan mala ulaşmakla tabir edilir. Örneğin hayalini kurduğunuz o evi artık alabilecek duruma geleceğinizi müjdeleyen yumurta rüyalarıdır. Özellikle bir serçenin yumurtasını görmek, hayır işlerinde huzur bulacağınıza işarettir. Hac vazifesini yerine getirebilecek güce erişmeye yahut hacca gitmeye işarette eder.

Birçok yumurtayı bir arada görmek veya bir sepet dolusu yumurta görmek; Yakın akrabalarla yapılacak verimli işlere işaret eder.

Yumurtaların rengi sarı ise bu durum karlı ticarete işarettir. Eğer yumurtalar beyaz ise bir düğün için akrabalarla bir araya gelineceğine işaret eder. Bir tavuğun bedeninden yumurtanın çıktığına şahit olduysanız, bu durum yakın çevrenizde veya aile içinde çok güzel ve sağlıklı bir bebeğin dünyaya geleceğini işaret eder. Yumurta ne kadar büyük ve güzel görünümlü ise; doğacak bebekte o kadar sağlıklı ve kilolu doğacak demektir.

Haşlanmış bir yumurtanın kabuklarını soyduğunuzu gördüyseniz, bu rüya hasta olan birinin tüm dertlerinde sağlıkla kurtulup huzurlu ve uzun bir hayat süreceğine işaret eder. Bu durum; kabuklarından ayıklanmış bir yumurtanın sarısı ile beyazını ayırmakla da eş tutulur. Eğer rüyada yumurtanın beyazı ve sarısını birbirinden ayırdığınızı görüyorsanız; Hasta kişinin hastalıktan kurtulmasına işaret eder. Eğer ailede hasta biri varsa, sağlık müjdecisidir.

Rüyada kokmuş yumurta görmek, o rüyanın artık geçerliliğini yitirmiş olduğunu ifade eder. Bu durumu bir örnekle açıklayacak olursak : Rüyanızda çok kötü olaylar gördünüz ve aynı rüya içinde kokmuş veya çürük yumurta da gördüyseniz, o rüya ne kadar korkunç bir kabus bile olsa, geçerliliğini kaybeder. Rüya görmemiş gibi olursunuz. Aynı durum rüyada kan görmekle de bağlantılıdır.

Rüyada görülen bıldırcın yumurtası bol bol berekete işarettir. Bıldırcın yumurtası rüyaları öyle hayırlıdır ki; Ülkede bereketi, yağmuru, toprağı ve bol mahsulü işaret eder. Bıldırcın yumurtasının içeriğinde bulunan yararlı besinleri saymakla bitmez. Bu nedenle rüyada görüldüğünde hayra yorulur.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!