Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » 2023 Model BMW 3 Serisi

2023 Model BMW 3 Serisi

Sosyal medyada paylaş!

Modernize edilmiş kokpit; Yenilenmiş dış tasarımı ile 2023 Model BMW 3 Serisi hazır! Donanım, kontrol ve kullanım bakımından modern çağın sınırlarını zorlayan yeniliklerin hepsi bir arada. Son 3 yılda BMW 3 Sedan ve BMW 3 Touring, toplma 1.100.000 Adet satarak rekor kırmış bir modeldir.

BMW 3 Serisi 2021 Yılında, Almanya, Büyük Britanya ve Çin’de Premium sınıfının en çok satan modeli oldu. ABD’de ise diğer Premium rakiplerinin önüne geçmeyi başardı. BMW 3 Serisi, Dünyada araç satışlarının yaklaşık yüzde 14’ünü oluşturmaktadır. Bu bakımdan tercih edilen marka ve modelin de önde gelen otomobilidir.

Kaputun altında ne var?

BMW 3 Serisi Sedan, 3’lü Plug-in hibrit varyantta ve yeni BMW 3 Serisi Touring ise dört seçenekte sipariş edilebilir. Buna ek olarak, hem Sedan hem de Touring için 4 veya 6 silindirli dört benzinli motor ve dört dizel motor sunulmaktadır.

İlgili serilerin başında, BMW M GmbH’nin özellikle keskin bir sportif kenara sahip iki BMW Performance modeli yer alıyor. Tüm bunlar, BMW 3 Serisi’nin 110 kW/150 hp ile 275 kW/374 hp arasında çıkışlarla sipariş edilebileceği anlamına gelir.

BMW xDrive, en üst modellerde standart olarak gelir ve akıllı 4×4 çekiş, iki benzinli varyant için bir seçenek olarak da mevcuttur (BMW 3 Serisi Touring: bir benzinli varyant için geçerlidir.)

Bu nedenle, BMW 3 Serisi ürün yelpazesindeki modeller, birinci sınıf orta boy segmentteki seçici hedef grupları çok çeşitli tercihlere sahip ancak ortak bir sürüş keyfi, zarif sportif tasarım ve ileri teknoloji sevgisi olan müşteriler kazanmak için gereken her şeye sahiptir.

BMW 3 Serisi’ni destekleyen araç konsepti, olağanüstü bir mühendislik derinliği ile karakterize edilir ve bu, yalnızca en son model nesli tarafından toplanan geniş ayrım yelpazesine yansır. BMW ‘nin Ödül ve Kupa müzesi, Auto Bild dergisi tarafından sunulan “Goldene Lenkrad” ve 2020’de BMW 330e Sedan tarafından kazanılan Bild am Sonntag gazetesi de dahil olmak üzere bir dizi önemli ödülle dolu. Ayrıca otomobil, ünlü ödüller de aldı. Almanya dışında.

Twin Power

BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip yüksek verimli benzinli ve dizel motorlar ve plug-in hybrid ve 48V hafif hibrit teknolojisi şeklinde elektrifikasyon, yeni BMW 3 Serisi için mevcut güç aktarma organlarının sürüş keyfi ile yakıt ekonomisi arasında olağanüstü ince bir denge kurmasını sağlar. Direksiyon simidinde vites değiştirme kanatçıklarına sahip sekiz ileri Steptronic şanzıman artık tüm modellerde standart.

Güç ve performans

BMW 3 Serisi müşterileri, markanın diğer tüm model serileri için sunduğundan daha geniş bir güç aktarma organı seçeneği arasından seçim yapabilir. Plug-in hibrit tahrik sistemi, WLTP’de 150 kW/204 hp veya 215 kW/292 hp sistem çıkışı ve 62 kilometre / 38,5 mile (BMW 320e Sedan) kadar elektrik menzili ile iki çıkış seviyesinde sunulmaktadır. Çevrim. Model yelpazesinin zirvesinde BMW M GmbH’nin dört BMW Performance modeli yer alıyor. BMW M340i xDrive Sedan ve BMW M 340i xDrive Touring, 275 kW/374 hp altı silindirli sıralı benzinli motorla donatılmıştır. BMW M340d xDrive Sedan ve BMW M340d xDrive Touring’e güç sağlayan altı silindirli sıralı dizel motor, maksimum 250 kW/340 hp güç üretir. Ayrıca ürün yelpazesinde 115 kW/156 hp, 135 kW/184 hp ve 180 kW/245 hp’lik üç adet dört silindirli benzinli motor yer alıyor.

BMW 330i Silindir kapağına entegre edilmiş egzoz manifolduna sahip dört silindirli benzinli motor

BMW’nin TwinPower Turbo teknolojisi için kapsamlı bir güncelleme turu, yeni BMW 3 Serisi için mevcut üç dört silindirli benzinli motorun en güçlüsünün güç dağıtımında iyileştirmeler getirdi. Bunlar, silindir kapağına entegre edilmiş bir egzoz manifolduna ve yükseltilmiş bir turboşarj sistemine sahiptir. Bu tasarım, son derece etkili egzoz gazı soğutması sağlar.

2.0 litrelik motorun en son versiyonu BMW 330i Sedan, BMW 330i xDrive Sedan, BMW 330i Touring ve BMW 330i xDrive Touring modellerinde bulunuyor. 4.500 ile 6.500 rpm arasında 180 kW/245 hp maksimum güç geliştirir. 400 Nm’lik (295 lb-ft) maksimum tork, 1.600 ile 4.000 dev/dak arasında kademededir.

48V hafif hibrit teknolojisine sahip 5 motor

Mild hybrid teknolojisi, altı silindirli sıralı benzinli motora ve yeni BMW 3 Serisi için mevcut dört dizel üniteye olağanüstü tepki veren güç dağıtımı ve optimize edilmiş verimlilik sağlar. Burada, 48V marş jeneratörü, motora yardımcı olmak için bir elektrikli tahrik ünitesi gibi hareket ederek, verimliliği optimize edilmiş bir yük aralığında mümkün olduğunca sık çalışmasına izin verir. Ayrıca sürücüye, hattan hızlanırken veya hızlı bir hız artışı sağlarken güç ünitesine daha da keskin tepki vermek için anında ekstra 8 kW/11 hp güç verebilen bir elektrik güçlendirme efekti sunar.

Hafif hibrit sistem, Fren Enerjisi Geri Kazanımı yoluyla üretilen ve ek bir aküde depolanan elektrik gücünün özellikle yoğun şekilde kullanılmasına olanak tanır. Bu, yalnızca motora elektrik gücü takviyesi sağlamak için değil, aynı zamanda – bir voltaj transformatörü aracılığıyla – aracın 12V elektrik sistemine güç sağlamak için kullanılır ve yeni otomobildeki elektrik tüketicilerinin olağanüstü verimli çalışmasını sağlar.

Sekiz ileri Steptronic şanzıman artık tüm modellerde standart; BMW xDrive, plug-in hibrit modellerde de mevcuttur

BMW 318d Sedan ve BMW 318d Touring giriş seviyesi dizel modellerindeki motor artık standart olarak sekiz ileri Steptronic şanzımanla birlikte çalışıyor. Güç aktarımının sportif karakteri, çok fonksiyonlu direksiyon simidi üzerinde bulunan ve vites seçim sürecinde son derece hızlı manuel müdahalelere olanak tanıyan, şimdi de aynı şekilde standart vites değiştirme kanatçıkları tarafından vurgulanmaktadır.

BMW böbrek ızgaraları ve farlar yeniden tasarlandı

Dinamik hatlar ve geniş hava girişleriyle ön rüzgarlık, yeni BMW 3 Serisi Sedan ve BMW 3 Serisi Touring’in sportif görünümüne katkıda bulunuyor. Yeniden tasarlanan farlar ve böbrek ızgara da araca güçlü bir görsel varlık kazandırıyor.

Uyumlu ve modern bir görünüm yaratmak için ters L şeklinde düzenlenmiş net konturlar ve gündüz sürüş farları ile standart tam LED farlar artık çok daha ince. Dış gündüz sürüş farı elemanları da sinyal lambası görevi görür. Adaptif LED Farlar bir seçenek olarak mevcuttur ve gündüz sürüş lambası elemanlarının etrafındaki mavi şerit ve cam kapağın üst kenarındaki uyumlu mavi vurgu şeridi ile tanımlanabilir. Far ünitelerinin altındaki mavi ışık efektleri de ön kısma karanlık saatlerde çarpıcı ve kaliteli bir görünüm kazandırıyor. Adaptif LED Farların işlev yelpazesi, viraj ışığı ve göz kamaştırıcı olmayan matris uzun huzmesinin yanı sıra dinamik far mesafe kontrolü ve değişken ışık dağılımını içerir. İkincisi, şehir ışıklarını içerir, yol kenarını özellikle geniş aydınlatmalarıyla; artan kısa huzme menzili ile otoyol huzme düzeni; ve sadece yolu koşullara göre aydınlatmakla kalmayan, aynı zamanda daha önce ayrı olan sis farlarının işlevini de üstlenen kötü hava ışığı.

Hafifçe değiştirilmiş dış hatlar ve yeni çift çubuklar, BMW böbrek ızgaralarına daha da güçlü bir görünüm kazandırıyor. Fren sistemini soğutmak için böbrek ızgaranın altına yerleştirilmiş parlak Siyah hava girişleri sofistike bir dokunuş katıyor.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!