Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » AutoCad Navigation Bar görünmüyor

AutoCad Navigation Bar görünmüyor

Autodesk Autocad çizim ve tasarım programında yaşanan bir sorunun çözümü ile ilgili bu yazımızı inceleyebilirsiniz. Sorunun adı Navigation Bar görünmüyor! Navigation Bar nedir önce ona göz atalım. AutoCad Navigation Bar görünmüyor. Genellikle AutoCad’in eski sürümlerinde olan hataların, yeni sürümlere taşınmadan düzeltilmiş olmasını umut ediyoruz. Bazen yazılım uzmanlarının da kontrolü dışında gelişen durumlar söz konusu olabiliyor. Tam da bu noktada oluşan sorun da buna benzer bir durum.

AutoCad Navigation Bar görünmüyor

Navigation Bar; Pan, Zoom ve Orbit gibi komutların kısa yollarını içeren ve standart kurulumla birlikte ekranın sağ ortasında hazır olarak gelen menünün adıdır. Bazen çizim yaparken bu menü kendiliğinden kaybolmaktadır. Kaybolduğunda yapılması gereken 3 farklı yöntem var. İlk yöntem; Panel butonlarının bulunduğu bölümden View’e tıklayıp, oradan “Navigation Bar” butonuna tıklayıp menüyü tekrar görünür hale getirebilirsiniz. AutoCad Navigation Bar görünmüyor. Birinci yöntem; Aslında sorunu çözmesi gereken yöntemdir. Fakat yine de çözüm olmuyorsa diğer seçenekleri de değerlendirin.

İşte bu noktada sorun çözüldüyse diğer yöntemlere gerek yok. Bunu yapmanıza rağmen Navigation Bar görünmüyorsa 2. Yöntem çalışma sayfasını, yani açık olan dosyayı kapatıp yeniden açmaktır. Eğer Navigation Bar yine de görünmüyorsa 3. Yöntem ise, AutoCad’i komple kapatıp yeniden başlatmalısınız. Yazılımın 3D Kullanıcılarının sık sık karşılaştığı bu sorun; AutoCad’in 2018 Versiyonundan bu yana çözümlenemedi. Bu nedenle kullanıcıların geliştirdiği yöntemleri sizlerle paylaşarak soruna çözüm bulmaya çalıştık. Yorum yapmayı unutmayın!