Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Rüyada deniz görmek

Rüyada deniz görmek

Sosyal medyada paylaş!

Rüyada deniz görmek; Bereket ve bolluk olarak tabir edilir. Rüyada engin ve duru bir denizi izlemek, ilim irfan bakımından kudretli bir devlet yöneticisine işarettir. Deniz rüyaları genellikle huzur, bereket, sağlık ve kamusal işlerde düzelmeye işaret eder.

Rüyada deniz görmek; Düğün, nişan, sünnet düğünü veya doğum mevlidi olarak ta rivayet edilmektedir. Rüyasında deniz gören bekar kız-erkek, yakında huzurlu bir evlilik yapacak demektir. Deniz rüyaları genellikle iyiye yorulmaktadır. Rüyasında deniz gören bir fakir, yardımsever birisi tarafından himaye altına alınıp huzura kavuşacaktır.

Rüyada görülen denizden su almak, Allah tarafından gelecek bol rızka işaret eder. Rüyada deniz üzerinden geçmek te bol kazanca işaret eder. Fakat denizi neyin üzerinde geçtiğinizin de önemi büyüktür. Örneğin; sandal üzerinde geçiyorsanız rızkın zor geleceği anlamına gelir. Eğer büyük bir gemi ile deniz geçiyorsanız, rızık daha kolay gelecek demektir. Rüyada deniz suyu içmek pek iyi sayılmaz. Çünkü deniz suyu tuzludur. Genellikle günlük hayatta yapmaktan hoşlanmadığımız şeylerin rüyada yaşanması hayra yorulmaz.

Eğer denizde yıkanıyorsanız yada gusül abdesti alıyorsanız çok hayırlıdır. Bu durum günahlardan arınmaya işarettir. Hayır işlemek konusunda aceleci olmalısınız. Yoksulları doyurup onlara yardımcı olmalısınız. Rüyada, denizden bir kap içine su doldurduğunuzu gördüyseniz bu durum ömrünüzün uzadığına işaret eder.

Deniz üzerinde ayakta durabildiğinizi gördüyseniz, bu rüya çok hayırlıdır. Ummadığınız biçimde, bir yerden size muhteşem bir yardım veya ikramiye geleceği anlamını taşır. Bu durum genellikle piyango yada miras olarak ta algılanabilir. Rüyanızda denize girip yüzdüğünüzü gördüyseniz, bu durum sizin arzuladığınız işe gireceğinize işaret eder. Aslında bu durum genellikle devlet dairesinde memuriyet ile ilişkilidir.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!