Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Bulaşık makinesi sürekli su boşaltıyor

Bulaşık makinesi sürekli su boşaltıyor

Bulaşık makinesi sürekli su boşaltıyor ve bir türlü programa başlamıyor. Yada bulaşık makinesi ayarlanan programda bir türlü ilerlemiyor. Bulaşık makinesi bulaşıkları yıkamadan bekliyor. Bu ve buna benze sorunun cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

Bulaşık makinesi sürekli su boşaltıyor
Bulaşık makinesi sürekli su boşaltıyor

Bulaşık makinelerinde su taşma şamandırası adı verilen önemli bir parça bulunur. Eğer bu parça arıza yaparsa; Yukarıdaki sorunla karşılaşabilirsiniz. Yani makineniz sürekli olarak su atmaya çalışır. Bu parça arızalı olmasa da sorun yaşayabilirsiniz. Çünkü makinenin motor kısmına su sızıyorsa, bu parça direkt olarak pompayı çalıştırır ve su tamamen kuruyana kadar çalışır.

Bulaşık makinesi üreticilerinden arızalı su taşma şamandırasını temin edebilirsiniz. Şimdi size bu sorunu nasıl çözebileceğinizi anlatan bir video hazırladık. Eğer aynı sorunu yaşıyorsanız; Videoyu izleyerek siz de tamir edebilirsiniz. Yalnız bu işlemleri yaparken mutlaka ama mutlaka elektrikle temas riskine karşı tedbir alınız. Çünkü elektrik ölümcül sonuçlar doğurabilir. Videoyu izlemek için aşağıdaki görsele tıklayınız. Bulaşık makinesi sürekli su boşaltıyor konusunda sorun yaşayan sevdiklerinizle bu sayfayı paylaşmayı unutmayınız.

Bilgi Sebili; Siz değerli takipçileri ve ziyaretçileri için kaliteli içerik üretmeye devam etmektedir. Fakat içerik üretiminde sizlerin etkisi büyük. Peki nasıl katkıda bulunabilirsiniz? Bu sorunun yanıtı oldukça basit. Bilgi Sebili YouTube kanalımızda yayınladığımız videoların altına yorum yazarak, isteklerinizi dile getirebilirsiniz.

Web sitemizde yer alan konuların altına yorumlar yazarak, çözüme ulaşamadığınız arızalar hakkında fikrinizi yazabilirsiniz. Böylece sizlerin de ihtiyaçlarını göz önüne alarak, içerik üretmeye devam edebiliriz. Bilgi Sebili ailesi olarak; Aile ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için tasarruf yollarını sizlere anlatmaya çalışıyoruz.

Umulur ki sizlere destek olma konusunda başarılı olabiliyoruzdur. Uzun yılların birikimi ve tecrübeyle, sizleri de bilgilendirerek yolumuza devam etmeyi hedefliyoruz. Artan maliyetler ve her gün biraz daha tükenen doğal kaynaklar nedeniyle; Yaşlı dünyamıza destek olarak gelecek nesillere bu emaneti teslim etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Sevgili Bilgi Sebili takipçileri; lütfen YouTube Bilgi Sebili kanalımızı takip etmeyi, videolarımıza yorumlar yazmayı ve videoları sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın. Bizlere mutlaka destek olun.