Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Android telefonda tarih ayarlama

Android telefonda tarih ayarlama

Sosyal medyada paylaş!

Android telefonda tarih ayarlama işlemi nasıl yapılır? Android cihazların markaları değişse de; Versiyon fark etmeyecek biçimde tarih ayarının nasıl yapılacağını aşağıdaki gibi yapabilirsiniz. Ayrıca Android cihazlarda saat ayarı da benzer yöntemle yapılmaktadır. Bu ayarlar ister otomatik olarak güncellenecek biçimde internet verisine göre düzenlenebilir, istenirse manuel olarak elle düzenlenebilir.

Öncelikle Android telefonda tarih ayarlama işlemi için “Ayarlar” menüsüne girilir. Ayarlar menüsünün altında bulunan “Genel Yönetim” Menüsüne geçiş yapılır. Burada birçok alt menü ve ayar ile karşılaşacaksınız. Telefon dili dahil birçok ayar bu başlık altında bulunmaktadır. Tarih ayarlarına giriş yapmak için “Tarih ve Saat” menüsüne giriş yapın.

Buradaki menüde 2 Seçenek bulunmaktadır. Opsiyonel olarak “Otomatik tarih ve saat” sivici açık ise saat ve tarihe manuel olarak müdahale edemezsiniz. Bu nedenle bu bulunan sadece 2 Seçenek vardır. Biri “Otomatik tarih ve saat” Diğeri ise “Saat biçimi” şeklindedir.

Eğer “Otomatik tarih ve saat” menüsünün yanındaki sivici kapatırsanız, manuel (Elle ayarlama) menü açılacaktır. Böylece “Tarih ve saat” ayarlarına müdahale edebilirsiniz. 24 Saat biçimi olarak bilinen Avrupa gösterim tipini, Amerikan tipine çevirebilir ve AM – PM türünden okuma yapabilirsiniz. Bu tamamen kişiselleştirilebilir bir özelliktir. Ayarları yaptıktan sonra menüden çıkış yapabilirsiniz.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!