Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Aynı hanede ikamet eden kişi belgesi sorgulama

Aynı hanede ikamet eden kişi belgesi sorgulama

Aynı hanede ikamet eden kişi belgesi sorgulama işlemini yapmak için kişisel e-devlet portalına giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken işlemler aslında çok kolay. Öncelikle e-devlet uygulamasını cep telefonunuza indirip kurmanız gerekiyor. Yada bir internet tarayıcısı üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yaparak; TC Kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapmalısınız.

Bilgi Sebili sizin için “Aynı hanede ikamet eden kişi belgesi sorgulama” konusu ile ilgili 02:30 dakikalık kısa bir video hazırladı. Bu videoyu YouTube Bilgi Sebili kanalımızdan izleyebilirsiniz. Peki ne yapmak gerekiyor? T.C. Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığına bağlı olan Nüfus ve Vatandaşlık işleri (NVİ) tarafından kayıt altına alınmakta olan vatandaş adresleri hakkında bireysel doğrulama yapılabilmektedir.

Devletimizin buradaki amacı; Hem vatandaşların hanede yaşayan kişileri E-Devlet uygulamasından görebilmeleri, hem de olası yanlışlıkların doğuracağı olumsuzlukların önüne geçmektir. Doğrulama işlemi sonrasında sorunla karşılaşan vatandaşların itiraz hakkı bulunmaktadır.

Bu durum magazin malzemesi yapılacak bir konu değildir. Vatandaş ve devlet omuz omuza olmalı ve yapıcı davranılmalıdır. Daha önce hastane randevu sistemi (MHRS) hakkında da hazırlamış olduğumuz videoyu da izlemek isterseniz buraya tıklayınız. Aşağıdan YouTube Bilgi Sebili kanalımızda yer alan Aynı hanede ikamet eden kişi belgesi sorgulama videosunu izleyebilirsiniz.