Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Peugeot Expert

Peugeot Expert

Sosyal medyada paylaş!

Peugeot Expert ‘in 3 Ayrı modeli ve kendi içinde uzun şase olarak tabir edilen türleriyle, tam bir esnaf dostu. Peugeot Expert Van, Peugeot Expert Combi Van ve Peugeot Expert Traveler olarak müşterisiyle buluşan Expert hakkında inceleme ve görüşlerimizi sizlerle paylaşmak istedik. Peugeot Expert ticari kasa ve turizm amaçlı kullanılan, hem yolcu hem de yük taşımada kullanılan, kapalı kasa veya camlı kasa olarak müşterisine hizmet etmektedir.

Peugeot Expert Traveler

Peugeot Expert Traveler; 2.0 Litre motor hacmi, BlueHDi 180 beygir gücünde EAT8 Tam Otomatik Şanzımana sahip bir araç. 4 Silindirli Turbo dizel 8 İleri vitesli tam otomatik. Kramayerli hidroelektrikli direksiyon ve 215/60 R17 – 225/55 R17 Lastik ebatlarını kullanmaktadır. 17 inçlik jantlara sahip. Ön ve arka frenler disk ve ön diskler hava soğutmalıdır. Ön kısımda; Mc Pherson tipi bağımsız tekerlekli dingil, üçgen alt kollar, yüke bağlı değişken sönümlemeli amortisörler, helezon yaylar, viraj denge çubuğu mevcut. Arka kısımda ise Bağımsız arka kol salıncaklı dingil, yüke bağlı değişken sönümlemeli amortisörler, helezon yaylar, viraj denge çubuğu mevcuttur. Şehir içi 5,5lt/100km, şehirlerarası 5lt/100km yakıt tüketimi yapmaktadır. Boş ağırlığı 1.7 Ton’dur. İstihap haddi ise 1 Tondur. 0 km den 100km ‘ye 9,1 Saniyede ulaşabilmektedir. Üst hız sınırı 193 km/s ‘dir. 70 Litrelik yakıt tankı bulunmaktadır. Toplam uzunluğu 5,3 Metredir. Genişlik 2,2 Metredir (Aynalar dahil), Yükseklik 1,9 Metredir. Dingil mesafesi 3,27 Metredir.İç genişlik 1,6 Metre, davlumbaz arası 1,2 Metre, iç yükseklik 1,3 metredir.

S : Standart / O : Opsiyonel

Peugeot Expert Van

Motor seçeneği olarak 1.5 BlueHDi 120 hp S&S Standart (L2) ve 2.0 BlueHDi 145 hp S&S Uzun (L3) seçenekleri sunulmaktadır. Kumaş koltuk ve şase uzunluğu ile arka kargo kapakları 2’li bölme yada lifting olarak tercih edilebilmektedir.

Peugeot Expert Combi Van

Motor seçeneği olarak 4+1 Koltuklu olan modelinde 2.0 BlueHDi 145 hp S&S Motor tipi sunulmaktadır. 5+1 Koltuklu modelinde ise 2.0 BlueHDi 145 hp S&S motor ile sunulmaktadır. Her iki tipte de 6 İle Manuel vites seçeneği vardır. Otomatik vites bu seride yoktur. Şehir içi 6,4 Litre, Şehirlerarası 5,3 Litre motorin yakıt tüketmektedir.

Peugeot Expert Combi Van (Camlı van) Expert’in bu versiyonunda kargo bagaj kapıları 2 bölümdür. Bu durum yükleme yaparken kolaylık sağlamaktadır. Şöyle ki, Aracın arka kısmına yüklenecek ürünün ağırlığı, insanların taşıyamayacağı kadar ve aracın taşıyacağı (1 Ton) civarında ise; Bu yükün aracın arka kısmına yüklenmesi için farklı makineler gerekebilir. Örneğin bir forklift yada tavan vinci kullanmak gerekebilir. İki yana açılan kargo bagaj kapakları sayesinde, bu araçların Peugeot Expert Combi Van’a yaklaşması ve ürünü yüklemesi kolay olacaktır. Hem zamandan tasarruf sağlayacak hem de daha stabil yükleme yapmanıza olanak sağlayacaktır. Aynı zamanda personel taşıma ihtiyacınızı da sağlamış olacaktır.

Servis ve yedek parça

Peugeot’un yaygın yetkili servis ağı ve yedek parça sistemi sayesinde, Peugeot Expert’in bakım ve yedek parça konusunda sorun yaşamadan uzun yıllar kullanmanız mümkün olacaktır. Türkiye’de uzun yıllardır hizmet veren Peugeot ile iletişim kurmak için buraya tıklayınız.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!