Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Lavabodan lağım kokusu geliyor

Lavabodan lağım kokusu geliyor

Sosyal medyada paylaş!

Lavabodan lağım kokusu geliyor problemine birçok yöntem denemiş olabilirsiniz. Bir de bu yazımızda anlattığımız yöntemi deneyin. Kesin sonuç için videomuzda anlattığımız yöntemi uygulamanızı öneririz.

Öncelikle nalburdan alacağınız bas aç özellikli bir sifon ile işe başlayabilirsiniz. Daha sonra aşama aşama yapmanız gereken her şeyi videomuzda bulabilirsiniz.

Pop-Up Sifon , Bas Aç Sifon , Krom Sifon
Pop-Up veya Bas Aç Sifon

Özellikle çok katlı binalarda (Site, apartman, rezidans vs) Farklı kültürlerle yetişmiş insanlar bir arada yaşıyor. Fakat bu durum göründüğü gibi basit değil. Toplu halde yaşamanın kurallarını bilmeyen insanlar; Bu sistemde sorunlara sebep olabiliyor. Örneğin; Tuvalet, banyo ve mutfak lavabosu kullanımını bilmeyen insanlar olabiliyor. Buralardan dökülmemesi gereken atıklar bakterilerin üremesine ve pis kokuya sebep olabiliyor.

Lavabodan lağım kokusu geliyor denildiğinde bunun sebepleri arasında; Mutfak lavabosundan dökülen turşu suyu, bazen yanmış yemek yağları, hayvansal yağlar ve buna benzer tıbbi atıklar (kullanılmış hijyenik ped, ıslak mendil vs) çok ağır kokulara neden oluyor. Bu durumda atık su çek valfi olmayan binalarda ana kolon bağlantılarından gelen kötü kokularda eklenince, bu durum dayanılmaz oluyor. Eğer atık su çek valf montajını izlemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!