Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Emre Aydın Kimdir?

Emre Aydın Kimdir?

Sosyal medyada paylaş!

Emre Aydın Kimdir? Doğum tarihi 2 Şubat 1981 Olan Emre Aydın; Merkeze bağlı Dere Mahallesi Isparta’da dünyaya gelmiştir. Yönetmen, Türk pop şarkıcısı, şarkı sözü yazarı ve profesyonel gitaristtir. Aynı zamanda Ney ve Piyano da çalmaktadır.

Emre Aydın’ın boyu 176 Santimetredir. Göz rengi Ela, saç rengi ise siyahtır. Ayakkabı numarası 43’tür. Kova burcudur. Eda Köksal ile evli olan sanatçı; 3 Kere düğün yaparak ilginç bir rekora da imza atmıştır. Bu 3 Düğünü Eda Köksal’a olan aşkını mühürlemek için yaptığı bilinmektedir. Kendisine ve eşine mutluluklar dileriz.

İlk ve ortaokulu Isparta Mustafa Şener İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra, lise eğitimini Antalya Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.

Emre Aydın; Üniversite sınavından aldığı puanla Dokuz Eylül Üniversitesini kazandı. Emre Aydın kimdir? Sorusunun belki de başlangıç aşaması da bu nokta olmuştur. İktisadi idari bilimler fakültesini yüksek başarıyla bitirmiştir. 2000’li yılların başında 6. Cadde isimli müzik grubu ile birlikte “Sing Your Song” Beste yarışmasında, Türkiye Birincisi oldu. Ekibiyle birlikte ilk albümünü çıkardıktan sonra gruptan ayrıldı.

Afilli Yalnızlık, Belki Bir gün Özlersin isimli şarkılarıyla müzik piyasasında aniden ortaya çıkan bir yıldız gibi üne kavuştu. Emre Aydın’ın yorumladığı romantik ve duygusal şarkılar, tüm müzik severlerin ilgisini çekti. Öyle ki Emre Aydın şarkılarıyla evlenme teklif edenler ile ayrılık acısı çeken hayranları bir konserde bir araya gelerek duygusal anlar yaşadılar.

Emre Aydın Türk Pop müziği konusunda deneyimli ve sevilen bir sanatçıdır. Sanatçının albümleri, hayranları tarafından beğenilmektedir.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!