Bilgi Sebili

Bilmediklerimiz, bildiklerimizden fazla. Öğrenmeye hazır mıyız?

Anasayfa » Şarjlı ışıldak bataryası nasıl değiştirilir?

Şarjlı ışıldak bataryası nasıl değiştirilir?

Sosyal medyada paylaş!

Şarjlı ışıldak bataryası nasıl değiştirilir? Şarjlı ışıldak veya acil durum aydınlatma lambası olarak ta bilinen bu lambaların birçok markası ve ve bu markaların da birçok modeli vardır. Üzerindeki lambaların aydınlatma şiddetine göre veya adedine göre de değişiklik gösterir.

Bir kısmı yukarıdaki görselde örnek olarak verilen batarya (pil) çeşitleri de türlerine göre değişir. Örneğin kuru aküler, asitli aküler, li-ion aküler gibi birkaç çeşidi bulunur. Pil veya aküler, bu ışıldaklarda şarj edilebilir olduklarında kullanışlı hale gelir. Çünkü ani elektrik kesintileri, kamp alanlarında ihtiyaç duyulan durumlar veya acil aydınlatma amacıyla kullanılan bina koridorları, asansör kabinleri, depolar, otomobiller, tır dorseleri gibi çok geniş kullanım alanına sahip oldukları için önemlidir.

Batarya nasıl değiştirilir?

Şarjlı ışıldak bataryası veya acil durum aydınlatma lambası bataryası (Pili) nasıl değiştirilir? Bu konuyla ilgili hazırladığımız videoyu izleyerek, değişimin nasıl yapılabileceğini öğrenebilirsiniz. Unutmayın + ve – kutupları ve uygun voltajlı bataryalar, kullanım ömrünü uzatacaktır. İyi seyirler.

Şarjlı ışıldak bataryası nasıl değiştirilir? Uygun batarya ve uygun voltajlı olan ürünü tespit ettikten sonra işleme başlayabilirsiniz. YouTube Bilgi Sebili kanalımıza abone olmayı, bildirim zilini açmayı ve videolarımıza yorum yazmayı lütfen unutmayın. Kanalımızdaki tüm videoları görmek için buraya tıklayınız.

error: Telif hakları korunmaktadır. Kopyalanamaz!