Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Epson EcoTank L3251 İnceleme

Epson EcoTank L3251 İnceleme

Epson EcoTank L3251 İnceleme konusu altında sizlerle bu yazıcının fonksiyonlarını paylaşacağız. Ayrıca alınır mı? Yoksa uzak durmak mı gerekir? Objektif yorumumu da bulacaksınız. Epson güvenilir bir marka fakat bazen güvenilir olmak, kusursuz olma ilkesini hedef almadığında geride kalabiliyor.

Epson’un mürekkep tanklı yazıcılarından biri olan L1300 kodlu yazıcısını 2018 Yılından günümüze kullanmakta olduğum için; Yine ofisimde kullanmak için gerekli olan A4 Yazıcının markasını da Epson olarak tercih ettim. Yazıcıyı Eylül 2023 Tarihinden bu yana kullanıyorum. Yazıcının mürekkep ekonomisine sözüm yok. Günlük ortalama 150~200 sayfa civarı A4 Baskı alıyor, günde 2~8 arası tarama yapıyor. Buraya kadar normal.

Yazıcıyla ilgili beğenmediğim unsurlara gelince… Yazıcı çok gürültülü çalışıyor. Özellikle kağıt alırken çıkardığı ses, dalgın birini ciddi anlamda korkutabilir. Diğer taraftan yazıcının kağıdı, çoklu yazdırma anında biterse, kaldığı yerden devam etmiyor. Bu nedenle çoklu çıktı alacaksanız, kağıt yüklemeyi unutmamanızı öneririm. Bazen karmaşa içinde baskının nerede kaldığını anlamak zor oluyor.

Epson EcoTank L3251 İnceleme konusundan bahsederken, mutlaka püskürtme kafasının sık sık kirlendiğinden de bahsetmeden olmaz. Örneğin ~50 sayfa baskı aldıktan sonra, baskı kalitesi vasatın altına düşüyor. Hatta evraklar okunmaz halde baskı alıyor. Bu nedenler sık sık baskı kafası temizleme yapılması gerekiyor. Bu yazıcı All-in-one teknolojili olduğu için tarama (Scan) işlemi de yapıyoruz. Fakat doğruyu söylemek gerekirse, Scanner konusunda Epson patlamış diyebilirim. Çünkü 600dpi çözünürlükteki bir taramayı 4,5 dakikada yapıyor. Eğer bu yazıcıyı, tarama özelliği için alıyorsanız vazgeçin.

Sevgili okur, bu makalenin sonunda tanıtım videosunu da izleyip, YouTube Bilgi Sebili kanalıma abone olursan çok sevinirim. İyi seyirler!