Bilgi Sebili

Bilmedikleriniz burada !

Anasayfa » Renault Sinyal Kolu Tamiri

Renault Sinyal Kolu Tamiri

Sosyal medyada paylaş!

Renault Sinyal Kolu Tamiri nasıl yapılır? Bu makalede hem yazılı hem de video anlatım ile, Renault otomobillerde kullanılan sinyal kolunun arızalanması durumunda nasıl tamir edileceğini anlatacağım.

Öncelikle sinyal koluyla ilgili olası arızaları anlatalım. Sinyal verirken (Sağa veya sola) Birinin çalışmaması arızası olabilir. Farları açmıyor yada kapatmıyor olabilir. Uzun veya kısa hüzmeli farların açılık kapanmasıyla ilgili sorun olabileceği gibi, trip tuşu veya sis farının çalışmaması da olabilir. Öncelikle videoyu izleyerek bu sorunları nasıl giderebileceğinizi izleyebilirsiniz. Renault araçlarda, özellikle uzun süreli kullanımdan sonra sinyal kolunda arızalar yaşanmaya başlıyor.

Hem ticari araçlarda, hem de binek araçların büyük bölümünde, aynı sinyal kolunu ve aynı silecek kolunu kullanan Renault, bu ürünleri standart hale getirmiş. Değişimi veya revizyonu da benzer şekillerde yapılabilmekte. Sinyal kolunun kronik arızalarından ilki; Kablo bağlantısında kullanılan sokette korozyon veya kopmaların yaşanması. Bu durumda sinyal kolunda çeşitli arızalar çıkabiliyor. Sinyal kolunun içerisinde bulunan iletken yayların kırılması veya yerinden çıkması da söz konusu olabiliyor. Bu durumda el becerinizi kullanarak iletken yayların yerine yenisini uydurmanız gerekecek.

Sinyal kolunun nasıl sökülüp takılacağı ile ilgili başka bir makalede videolu anlatım ile yayımlamıştım. Linki buraya bırakıyorum. Dilerseniz bu konuyu da yardımcı olması için inceleyebilirsiniz. Renault Silecek Kolu Nasıl sökülür?

Renault Sinyal Kolu Tamiri nasıl yapılır? Bunun hakkında videolu anlatımımızı izlemek için lütfen aşağıya bıraktığım videoya tıklayınız. Kanalıma abone olmayı unutmayınız.